NFT Stake Etmenin Faydaları Nelerdir?

nft stake etmenin faydalari nelerdirHGK

DeFi ve kripto dünyasına yoğun bir şekilde ilgi duyuyorsanız, NFT staking kavramını duymuşsunuzdur. Ancak, işletmelerin ve bireylerin pasif gelir elde etmelerini sağlayan NFT‘lerin de stake edilebileceğini biliyor muydunuz? Şimdi birlikte NFT staking nedir? Birlikte inceleyelim.

NFT Staking Nedir?

Staking, bir Blockchain ağının güvenliğini ve operasyonlarını ödüller ile destekleyerek tokeni çevrimiçi bir cüzdanda kilitleme işlemidir. Proof of stake mekanizmaları, bunun için genellikle staking destekleyen platformlar tarafından kullanılıyor.

Ayrıca NFT staking, koleksiyonculara NFT varlıklarından para kazanmanın yeni bir yolunu sunuyor. Kripto sektöründe, yeni bir ‘pasif gelir’ modeline dönüştü. NFT stake eden yatırımcıların amacı, varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarında kilitleyerek koleksiyonlarını satmak veya sahipliğini bırakmak zorunda kalmadan ödüller almaktır diyebiliriz.

nft stake etmenin faydalari nelerdirasddfs

NFT’leri stake etmeye başlamak için, NFT’lerinizin yerleştirileceği yerde uyumlu bir kripto cüzdanına sahip olmanız veya kurmanız gerekir. Ardından, hangi NFT veya NFT koleksiyonunu stake etmek istediğinizi seçin, bunu bir likidite havuzunda bir akıllı sözleşme yardımıyla bir NFT’nin stake edileceği seçilen bir protokole gönderin ve belirli bir süre için kilitleyin.

NFT Stake Etmenin Faydaları Nelerdir?

Kullanıcılar için, NFT staking ile ilgili en çekici durum kripto varlıklarından pasif gelir elde etmelerine izin vermesidir . Bunun yanı sıra, bir NFT stake ederek, zaman içinde kıtlığını ve değerini artırmak mümkündür. Bunun nedeni, bir NFT’nin değerinin genellikle talebe dayalı olmasıdır. Dolayısıyla, token bir staking platformunda kilitlendiyse satılamaz. Dolayısıyla satılamazsa talep artabilir ve fiyatı yükselebilir. Vurgulanması gereken bir başka önemli husus da NFT staking’in genel olarak artan likiditenin yolunu açmasıdır. Daha fazla katılımcı kripto varlıklarını riske attığında, tüm ekosistem daha fazla likiditeden yararlanır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.488,73 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
29.574,91 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.833,79 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,84%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala