NFT Sektöründe Neler Yaşandı? (18-25 Mart)

friendsies nft gelistiricileri ortaya cikan iddialara yanit verdiGSDBGS

NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Amazon’un NFT Planları Bir Mail’de Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Amazon’un bir süredir NFT alanında da faaliyet göstermeye başlayacağı iddia ediliyordu. Geçtiğimiz aylarda web3 alanında varlığını güçlendirme için Avalanche ortaklığını duyuran Amazon’un, NFT planları ilk defa bir mailde ortaya çıktı.

NFT Biennial ve The Sandbox İş Birliği Yaptı

NFT sektörü her geçen gün yeni gelişmeler ile gündemde yerini alıyor. NFT Biennial, dünyanın farklı bölgelerinden 10 sanatçının The Sandbox 3D editörü VoxEdit kullanarak oluşturduğu “Siber-Mit: İnsan Sonrası Çağ Tanrıçası” temalı Voxel Art eserlerinden oluşan sürükleyici bir sergiye ev sahipliği yaptı. 

PlayStation’dan NFT Hamlesi

Oyun endüstrisi, yeni gelir kaynakları bulmak için Blockchain tabanlı teknolojilerle yakınlaşmaya devam ediyor. Bu noktada oyun endüstrisi NFT’leri yakından takip ediyor. Oyunlarda NFT içerikleri pek çok kişi tarafından tartışılmaya devam ederken, kısa bir süre önce oyun stüdyosu Square Enix, Symbiogenesis isimli NFT projesinin duyurusunu yapmıştı. Square Enix’in bu hamlesinin ardından benzer bir adım da PlayStation cephesinden geldi.

Solana Merkezli NFT Pazar Yerinden Yeni Karar

Solana Blockchain ağında faaliyet gösteren NFT pazar yeri platformu Formfunction, kullanıcılarını üzecek yeni bir açıklama yaptı. Formfunction tarafından yapılan açıklamada hizmetlerin sonlandırılacağı belirtildi.

Limit Break, FreeNFT’yi Satın Aldı

Dünya genelinde kripto şirketlerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Kripto endüstrisi bu noktada büyümeye devam ederken endüstrinin öğelerine yeni yatırımlar veya satın alımlar da yapılıyor. Bu noktada Blockchain tabanlı bir oyun şirketi olan Limit Break yeni bir satın alım gerçekleştirdiğini açıkladı.

Etiketler:
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.174,21 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
38.352,44 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.279,61 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
10,42 TL 1,30%
staked-etherSTETH/TRY
38.349,56 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,75%
matic-networkMATIC/TRY
18,44 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala