Square Enix, İlk NFT Koleksiyonunu Duyurdu

square enix ilk nft koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Japonya merkezli Square Enix, Blockchain oyunlarına ve NFT’lere olan bağlılığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Square Enix, NFT projesi olan Symbiogenesis hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Square Enix, Symbiogenesis NFT Koleksiyonunu Başlattı

Blockchain oyunlarına ve NFT’lere olan desteğiyle bilinen dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Square Enix, NFT koleksiyonu Symbiogenesis hakkında yeni bir duyuru yaptı. Square Enix tarafından yapılan açıklamada, Symbiogenesis NFT koleksiyonunun 10.000 parçadan oluşacağı belirtildi. Square Enix, yeni NFT koleksiyonu hakkında bir fragman yayımladı.

Square Enix’in Symbiogenesis NFT projesinde 10.000 karakterden ve bir hikâyeden bahsedilirken konu hakkında videoda bir detay gösterimi yapılmıyor. Söz konusu videoda bir kasaba ile yüzen bir kara kütlesi gösteriliyor. Hikâyede ayrıca karakterlerin hiçbirisinin gösterimi de yapılmıyor.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu NFT koleksiyonunun 17 Mart 2023 tarihinde lansmanı gerçekleşecek. Square Enix açıklamasında ayrıca NFT koleksiyonunun birinci bölümünün sadece davetli, ön satış ve genel satışa göre Nisan 2023’te başlanacağı belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.799,37 TL 1,68%
ethereumETH/TRY
33.890,49 TL 1,67%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,60%
bnbBNB/TRY
6.270,19 TL 1,57%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.833,38 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala