NFT Dünyasının Geleceği, Bedri Baykam MANZA.io İşbirliği

Cem Güventürk’ün sunumuyla gerçekleşen “Sanatın NFT Hali” programının yeni bölüm konuğu Bedri Baykam ve Ahmet Hakan Özgür ile NFT sektörü hakkında konuşuldu.

Nelerden Bahsedildi?

Ahmet Hakan Özgürprogramın ilk sorusunu Ahmet Hakan Özgür’e sordu. Cem Güventürk, Ahmet Hakan Özgür’e “Ne oldu da Bedri Baykam ve NFT koleksiyonu bir araya geldi?” şeklinde bir soru yöneltti:

Ahmet Hakan Özgür’e soruya şu şekilde yanıt verdi:

Öncelikle sizin de bahsettiğiniz gibi Bedri Baykam dünyaya mal olmuş bir isim. Bizler yani Elif Dağdeviren kurucu ortaklarımızdan bunun yanında bir dernek oluşumumuz da var. Zaten bu dernek aracılıyla Bedri Bey ile tanışma fırsatımız oldu. Bunun yanında bizler aslında şöyle düşünerek hareket etmek istedik aslında. Yani ilk adımı Bedri Bey ile atmak istedik.

Cem Güventürk daha sonra Bedri Baykam’a “Peki siz nasıl NFT sektöründe olmayı kabul ettiniz, sizi ne ikna etti?” şeklinde bir soru sordu:

Bedri Baykam ise şu şekilde yanıt verdi:

Ben uzun süredir resim, fotoğraf, film, kolaj arasında zaten multimedyada yıllardır eser üreten bir sanatçıyım.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
472.353,79 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
32.358,73 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
15,51 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,50 TL 0,30%
binance-coinBNB/TRY
4.767,81 TL 2,66%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 1,98%
cardanoADA/TRY
9,07 TL 2,59%
solanaSOL/TRY
870,44 TL 2,93%
binance-usdBUSD/TRY
15,51 TL 0,33%
polkadotDOT/TRY
172,29 TL 1,19%
Bağlantıyı kopyala