Nexo Kendisine İftira Atan Hesaba Savaş Açtı

Nexo Kendisine İftira Atan Hesaba Savaş Açti

Kripto para sektörü günümüzde devasa bir sektör hâline gelmiş durumda. Bunu şirketlerin ileriye dönük planlarına karşı herhangi bir sorun çıkması durumunda gösterdikleri büyük tepkilerden de anlayabiliyorsunuz. Son olarak kripto para borsa ve lending şirketi Nexo, kendisine iftira attığını iddia ettiği Twitter hesabına savaş açtı.

Nexo Kendisine İftira Atan Hesaba ve İddialarına Cevap Verdi

Twitter kripto topluluklarının en aktif platformlarından birisi. Birçok proje tanıtım ve gelişimini bu platformdan yaptığı gibi topluluk da projelere bu platform üzerinden saldırabiliyor. Nexo ve Otteroooo adlı kullanıcı arasında gerilim de tam olarak böyle başladı. Otteroooo adlı anonim bir Twitter kullanıcısı, Nexo kurucularının çocuklar için topladığı bağış kampanyaları ile kendisine servet inşa ettiklerini iddia etti.

Çok kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından etkileşim alan iddialar, Nexo’nun da dikkatini çekmiş olacak ki şirket uzun bir cevap yazısı yazdı.

Yapılan iftiraları “sahte haber yaymanın anatomisi” olarak paylaşan Nexo, “birkaç anonim Twitter hesabı, Nexo’ya karşı bir başka karalama kampanyasında yalan ve çarpıtma yapıyor ve sıkıntılı bir piyasada kısa pozisyonlardan kâr ediyor” dedi.

Son olarak kripto varlıklarına yüzde 18 faiz oranı sunan Nexo’nun dört milyondan fazla müşteriye hizmet verdiğini iddia ettiğini belirtelim. Borsanın resmi sitesine göre platform 12 milyar doların üzerinde varlığa sahip.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala