Morgan Stanley Bitcoin Bazlı Yatırımlarını Artırıyor

Bankacilik devi Morgan Stanley

Bankacılık devi Morgan Stanley, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir başvuruda, üçüncü çeyrekte fonlarında Bitcoin varlıkları eklediğini açıkladı. Morgan Stanley’nin 30 Eylül’de sonlanan üçüncü çeyrek raporları, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 1,5 milyon hissesini içeriyor. 

Benzer şekilde, Insight Fund da dönem boyunca yaklaşık 600.000 hisse ekleyerek şirketin bünyesine destek olmuş durumda.

morgan stanley bitcoin bazli yatirimlarini artiriyor 2

Morgan Stanley, Bitcoin’den Kârlı Çıktı

Bu yılın başlarında Morgan, çok sayıda yatırım fonundan Grayscale BTC satın aldığını bildirmişti. 2013’ten beri OTCQX piyasasında işlem gören Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), kurumsal ve yüksek net değerli yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlıyor, ancak hisseler için 12 aylık bir bekletme süresi mevcut. Bu da değer volatilitesi oldukça yüksek bir varlık için uzun bir süre olarak nitelendiriliyor.

Ek olarak geçtiğimiz aylarda onaylanan Bitcoin ETF’si de GBTC’ye oldukça büyük bir rakip olarak görülüyor. Fakat her ne kadar SEC’in uzun süredir beklettiği Proshares vadeli Bitcoin ETF’si onay alsa da, GBTC performasını yukarı yönlü olarak ilerletmeyi başarmış durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 694.814,03 TL 3,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.154,74 TL 2,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.480,86 TL 6,78%
tether
Tether (USDT) 12,01 TL 0,83%
solana
Solana (SOL) 2.471,47 TL 3,38%
cardano
Cardano (ADA) 19,85 TL 0,36%
xrp
XRP (XRP) 12,48 TL 1,23%
polkadot
Polkadot (DOT) 467,45 TL 0,41%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,01 TL 0,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,61 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala