Moderna CEO’su Uyardı, Bitcoin Yüzde 2 Geriledi

moderna ceosu uyardi bitcoin yuzde 2 geriledi 1

Mart 2020’den beri Covid-19’un etkileri hayatımızda devam ediyor. Kısa süre önce ise Omicron isimli yeni bir COVID varyantı konuşulmaya başlandı. İlaç üreticisi Moderna’nın CEO’su Stéphane Bancel da mevcut aşıların yeni varyanta karşı daha az koruyucu olabileceğini açıkladı. Bunun ardından Bitcoin fiyatı yüzde 2,5 geriledi.

Moderna CEO’sunun Uyarısından sonra Bitcoin Düştü

Moderna’nın CEO’su Stéphane Bancel, mevcut COVID aşılarının Omicron varyantına karşı daha az koruyucu olduğunu söyledi. Bu açıklamadan sonra Bitcoin yüzde 2,5 gerileyerek 56.000 doların altını gördü. S&P 500’e bağlı vadeli işlemler de yüzde 1.2 düştü.

Avustralya doları-ABD doları (AUD/USD) döviz kuru 12 ayın en düşük seviyesi 0.7092’yi gördü. ABD 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, devlet tahvillerinin güvenli liman talebi çekmesiyle Cuma gününün en düşük seviyesi olan yüzde 1.47’ye girdi.

Hatırlayacak olursak, Bitcoin, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Omicorn’u bir endişe değişkeni olarak kabul etmesinin ardından Bitcoin, yüzde 9 oranında düşmüştü ve 53.600 doları görmüştü.

Bazı kripto yatırımcılarının beklentisi uzun süreli bir fiyat düşüşü olacağı yönünde. Bu yüzden yatırımcılar varlıklarını borsalara aktarıyor. Glassnode tarafından alınan verilere göre, borsa adreslerinde tutulan kripto varlık sayısındaki toplamadan da anlaşılacağı gibi, merkezi borsalara son dört gün içinde 24.950 BTC’den fazla kripto varlık taşındığı görülüyor.

moderna ceosu uyardi bitcoin yuzde 2 geriledi 2
Kaynak: Glassnode
Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 512.217,12 TL 0,49%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.551,63 TL 3,78%
tether
Tether (USDT) 13,60 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.277,79 TL 0,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,60 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 14,42 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 8,34 TL 0,42%
solana
Solana (SOL) 1.247,52 TL 1,07%
terra-luna
Terra (LUNA) 694,02 TL 7,37%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,16 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala