MetaKongz NFT Fiyatları, Opensea’de Düşüşe Geçti

metakongz nft fiyatlari openseade dususe gecti

Kripto para piyasasındaki yaşanan düşüş NFT‘leri de etkisi altına aldı. Bununla birlikte birçok NFT koleksiyonlarının fiyatı düşüş yaşamaya başladı. Popüler NFT koleksiyonu MetaKongz’un değeri OpenSea’de yüzde 17 oranında düştü.

MetaKongz NFT Koleksiyonunda Düşüş Yaşanıyor

Güney Kore’nin popüler NFT koleksiyonu MetaKongz‘un OpenSea’deki fiyatı, hacker saldırıları ve şirket içi sorunlar nedeniyle ortalama yüzde 17’nin üzerine düştü.

metakongz nft fiyatlari openseade dususe gecti

MetaKongz NFT’lerinin OpenSea‘de son yedi gündeki fiyatı, geçen aya kıyasla 1.20 ETH’den 0.99 ETH’e düştü. Haziran ayında, MetaKongz NFT’lerin fiyatı ortalama 3,27 ETH civarındaydı.

Son zamanlarda, proje yönetiminden ve hacker saldırılarından memnun olmayan MetaKongz sahipleri, iki üst düzey yöneticiden projeden ayrılmalarını istedi. Baş teknoloji sorumlusunun ve yerel olarak tanınmış hacker Lee Doo- hee’nin görevi devralmasını istedikleri bildirildi.

Projenin Operasyon Direktörü (COO) Hwang Hyun-ki, Lee’nin şirket fonlarıyla lüks otomobiller satın aldığını iddia etti.

Ayrıca NFT projesinin Discord kanalı Nisan ayında saldırıya uğradı ve 79 yatırımcı 11.9 ETH kaybetti.

Güney Kore’deki NFT yatırımcıları arasında popüler hale gelen bir profil resmi (PFP) NFT koleksiyonu olan MetaKongz, tüm bu yaşananlarla birlikte fiyatı düştü.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala