Marathon’dan Bitcoin Madencilik Açıklaması

marathondan bitcoin madencilik aciklamasi

Bitcoin madencilik şirketi Marathon CEO’su Fred Thiel, kripto para madenciliği konusunda açıklamalarda bulundu. Marathon CEO’su Thiel açıklamasında düzenleyicilerin Bitcoin madencileri için yenilenebilir kaynakları teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Bitcoin Madencileri İçin Yenilenebilir Enerji Teşviki

En büyük kripto para madencilerinden birisi olan Marathon CEO’su Fred Thiel, ABD düzenleyicilerinin Bitcoin madencileri için yenilebilir enerji ve fosil yakıt bazlı kaynaklar için caydırıcı şeyler kullanmaları için teşvikler yaratılması gerektiğini belirtti. Thiel’in bu açıklaması, kripto madenciliğinin çevresel etkileri hakkında bir Beyaz Saray raporunun ardından geldi. Thiel açıklamasında, firmasının faaliyetlerini sektör için yeni bir model olarak işaret etti.

Marathon CEO’su açıklamasında, “Şebekede olup tüketicilerle rekabet halinde sadece şebekeden enerji emen diğer madencilerin aksine yenilenebilir şirketlerin yaygınlaşmasının arkasında olduklarını” belirtti.

marathondan bitcoin madencilik aciklamasi 2

Şirket tarafından bu yılın başlarında yapılan açıklamada, madencileri Montana’dan “daha sürdürebilir” güç kaynaklarına sahip yeni yerlere taşınacağını açıklamıştı. Bunlardan birisi, Batı Teksas’ta, hareketsizlik dönemleri için şebekeye bağlantılı olan bir rüzgar enerjisi çiftliğinin yanında bulunuyor.

Thiel, şirketin iki işlevi yerine getirdiğini belirtti. Thiel Marathon’un ilk olarak, yenilenebilir enerji istasyonlarının bir müşterisi olarak ve ikinci olarak gerektiğinde arayabileceği büyük bir miktarda güce şebeke erişimi sağlayarak işlevlerini yerine getirdiğini söyledi. Marathon CEO’su Thiel, bununla birlikte Bitcoin madenciliği endüstrisinin bu fikre olumlu yanıt vereceğine inanıyor. Aksi takdirde alevlenecek olan fazla gazın fosil yakıtlar içinde bir istisna olması gerektiğini de açıklamasına ekledi. Thiel son olarak şu ifadeleri kullandı:

Madenciler için yenilenebilir enerji santrallerinde arabulucunun arkasında birlikte bulunmaları için bir teşvik sağlarsanız, kripto para madencileri de oraya taşınacaktır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.487,65 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
24.604,85 TL 2,75%
tetherUSDT/TRY
18,43 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,45 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.093,97 TL 1,64%
xrpXRP/TRY
9,08 TL 3,79%
binance-usdBUSD/TRY
18,43 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
8,53 TL 2,00%
solanaSOL/TRY
614,16 TL 4,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 4,39%
Bağlantıyı kopyala