Mailchimp, Messari ve Edge Wallet’ın Hesaplarını Askıya Aldı

Mailchimp Messari ve Edge Walletin Hesaplarini Askiya Aldi

E-posta şirketi Mailchimp, bu hafta kripto ile ilgili birçok içerik oluşturucu ve medya kuruluşlarının hesaplarını askıya almasıyla gündeme geldi. Şirketin Messari ve Edge Wallet gibi şirketlerin tüm erişimlerini kapatması büyük tepki topladı. Hesabı kapatılan şirketlerin yöneticilerinden sert eleştiriler geldi.

Mailchimp, Messari ve Edge Wallet’ın da Yer Aldığı Kripto Şirketlerinin Hesaplarını Kapattı

E-posta pazarlama platformu Mailchimp, bu hafta kripto ile ilgili içerik oluşturucuların ve medya kuruluşlarının hesaplarını askıya aldı. Etkilenen müşterilerin listesinde kripto cüzdanı Edge, kripto analiz şirketi Messari ve birkaç medya şirketi yer aldı.

Konu hakkında açıklama yapanan Messari’nin kurucusu Ryan Selkis Twitter üzerinden şu ifadelere yer verdi:

“Son 48 saat içinde kriptonun en saygın markalarından bazılarını platformdan çıkardığınız için teşekkür ederiz. Amacımızı kanıtlıyorsunuz. Mailchimp ve tüm konuşma sansürleri yok edilmeli”

Bununla birlikte Messari’nin pazarlama müdür Jared Ronis ise “Sadece hiçbir uyarı yapmamakla kalmadılar, abone listelerimize bile erişemiyoruz” dedi.

Diğer taraftan NFT koleksiyonu Cryptoon Goonz’un kurucusu Jesse Friedland, 5 Ağustos’ta Mailchimp tarafından kripto içeriklerinin yasaklandığını tweetlemişti. Yayımlanan uyarı tweet’inde şirket şu konuya yer vermişti:

“Satış, işlem, ticaret, takas, depolama, pazarlama veya kripto para birimleri, sanal para birimleri ve herhangi bir dijital varlık üretimine dahil olan işletmelere izin veremeyiz”

Yaşanan bu olay sonrası Mailchimp’ten henüz bir açıklama gelmedi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
350.554,01 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
24.462,69 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
18,47 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,46 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.035,28 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
8,24 TL 4,51%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
8,15 TL 0,41%
solanaSOL/TRY
605,12 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala