Latin Amerikalıların Yarısından Fazlası Kripto İle Ödeme Yapıyor

latin amerikalilarin yarisindan fazlasi kripto ile odeme yapiyor

Kripto ile ödeme yapmayı kabul eden şirketlerin artış göstermesiyle birlikte kripto paralar birçok ülkede benimsenmeye başladı. Mastercard, Latin Amerikalıların kripto kullanımıyla ilgili bir anket çalışması yaptı. Ankete göre Latin Amerikalıların çoğu kripto paralarla ödeme yapmaya başladı.

Latin Amerikalılar, Kripto Paraları Benimsemeye Başladı

Mastercard tarafından yapılan bir ankete göre, Latin Amerikalı tüketicilerin yarısında fazlası, kripto ve dijital ödemeleri kullanıyor. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 51’i halihazırda kripto ile işlem yaptıklarını aktarıyor. Üçte birinden fazlası, günlük satın alma için stabilcoin ile ödeme yaptıklarını belirtiyor.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 86’sı geçen yıl en az bir kere kripto paralarla ödeme yaptığını bildiriyor.

latin amerikalilarin yarisindan fazlasi kripto ile odeme yapiyor

Latin Amerikalılar, temassız ödemelere ek olarak biyometri, dijital para birimleri ve QR kodu gibi gelişmekte olan yöntemleri kullanmaya başladı.

Mastercard Latin Amerika ve Karayipler’in ürün ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Walter Pimenta, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Latin Amerikalılar, finansal işlemlerini yürütmek için teknolojiye yöneliyor ve bu eğilimin, yüzde 95’lik bir kesimi önümüzdeki yıllarda kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmayı planlıyor.

Mastercard, finansal kurumların kripto desteğinin de tüketicilerin bu alana olan güvenini artırabileceğini sonucunu ortaya çıkardı. Ankete göre, finansal kurumların desteğiyle Latin Amerika ve Karayipler‘deki insanların yaklaşık yüzde 69’u yatırım yaparken kendilerini daha güvende hissedecek ve yüzde 67’si kriptoda ödeme yapma veya alma konusunda kendilerini rahat hissedecek.

Ankete katılanların yüzde 82’si, kripto ile ilgili işlevlerin doğrudan mevcut finansal kurumlardan erişilebilir olmasını istiyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.891,58 TL 3,73%
ethereumETH/TRY
17.537,71 TL 6,82%
tetherUSDT/TRY
16,66 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
3.486,76 TL 4,86%
binance-usdBUSD/TRY
16,66 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
5,26 TL 4,74%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 4,43%
solanaSOL/TRY
528,96 TL 10,11%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 1,77%
Bağlantıyı kopyala