Lagarde: Enflasyon 2022’de Kademeli Olarak Gerileyecek

lagarde enflasyon 2022de kademeli olarak gerileyecek

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde France Inter’e konuştu. Lagarde konuşmasında Euro bölgesindeki enflasyonun, artan enerji fiyatlarının ve arz darboğazları gibi ana faktörlerin yıl içinde gevşemesiyle azalacağını söyledi.

ECB Başkanı Lagarde, Enflasyon Beklentisini Açıkladı

Koronavirüs pandemisiyle birlikte dünya, bier ekonomik darboğaza girdi. Tedarikte yaşanan sıkıntılar ve daha birçok faktör, enflasyonu tetikledi. Şimdilerde ise enflasyonun düşeceğine dair beklentiler dolaşıyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde da son verdiği demeçte, enflasyonun 2022 yılı içinde kademeli olarak gerileyeceğine dikkat çekti. Lagarde, “2022 boyunca enflasyon, kademeli olarak istikrar kazanacak” dedi.

lagarde enflasyon 2022de kademeli olarak gerileyecek 2
Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde

Lagarde‘a fiyat baskılarına karşı koyma politikası da soruldu. Aralarında farklı ekonomik durumlar olduğu için Lagarde, Avrupa Merkez Bankası’nın ABD Merkez Bankası (Fed) kadar cesur davranmasına gerek olmadığının altını çizdi:

“ABD’deki ekonomik toparlanma döngüsü Avrupa’dakinin önünde. Dolayısıyla, Fed‘in hayal edebileceği kadar hızlı hareket etmemek için her türlü nedenimiz var”

Reuters‘ın haberine göre, Lagarde, Fransız radyosuna verdiği röportajda, Almanya’nın 10 yıllık Bund’unun 2019’dan bu yana ilk kez yüzde 0’ın üzerine çıkmasıyla euro bölgesi getirilerindeki son eğilimler hakkında konuştu ve “Verimler tekrar yükselirse, bu ekonominin temellerinin iyileştiği anlamına gelir” dedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
461.708,02 TL 2,50%
ethereumETH/TRY
30.940,65 TL 4,30%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,20%
binance-coinBNB/TRY
4.681,24 TL 1,83%
xrpXRP/TRY
6,50 TL 4,56%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
8,20 TL 8,03%
solanaSOL/TRY
805,42 TL 8,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,34 TL 4,78%
Bağlantıyı kopyala