KuCoin’den Yapılan Varlık Çekimleri Panik Yarattı

KuCoinden Yapilan Varlik Çekimleri Panik Yaratti

Kripto para piyasalarındaki düşüş bazı kripto para borsalarının aktivitesinde artışına neden olurken bazılarını oldukça zor duruma sokmuş durumda. Özellikle Coinbase sık sık negatif haberlerle gündeme gelirken, yeni bir gelişme de KuCoin tarafından geldi. Zincir üstü veriler incelendiğinide KuCoin’le bağlantılı cüzdanların borsadan varlıklarını çektiklerini görüldü.

Kripto Borsasi KuCoinden Yapilan Fon Çekimleri Panik Yaratti

Kripto Borsası KuCoin’den Yapılan Varlık Çekipleri Korku Yarattı

Kripto paralarda yaşanan son düşüş kripto para borsalarını oldukça etkiledi. Bazı borsalar bunu fırsata çevirerek agresif büyüme stratejini benimserken, bazı borsaların gizlice iflas ettiği düşünülüyor. Benzer bir açıklamayı FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried de yapmıştı. Son yapılan paylaşımlara bakılırsa KuCoin de bu borsalardan birisi olabilir.

Öyle ki kripto borsası KuCoin’de tespit edilen böylesine büyük bir varlık çıkışı, paralarını borsada tutan yatırımcılar veya KuCoin platformunu kullanarak aktif olarak para alışverişi yapan tüccarlar arasında büyük paniğe neden oldu.

Bununla birlikte borsa, topluluk tarafından fark edilen olağandışı operasyonlar hakkında hâlâ resmi bir açıklama yapmadı. Daha önce de borsa CEO’su KuCoin’in resmi cüzdanından WhaleAlert tarafından yayınlanan “bilinmeyen bir cüzdan”a yapılan 80 milyon dolarlık işlemi açıklamıştı. CEO, borsanın soğuk cüzdandan para taşıdığını belirtmişti.

Uzmanlara göre ise bu durumun olası nedeni, borsa ve topluluğu etrafında yükselen FUD’ye maruz kalan yatırımcıların neden olduğu büyük para çekme hacmi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.210,91 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
34.727,37 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.733,16 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
810,54 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,36%
Bağlantıyı kopyala