kriptografik’te Beste Uyanık’ın Konuğu Erce Arslan Oldu

Beste Uyanık’ın sunumuyla gerçekleştirilen kriptografik’in yeni bölümü yayınlandı. kriptografik’te bu hafta Beste Uyanık’ın konuğu Erce Arslan oldu. Erce Arslan; Elliott dalgaları ile teknik analiz üzerinde Bitcoin’in 10 yıllık grafiğini inceledi.

Neler Konuşuldu?

-Beste Uyanık Erce Arslan’a ilk olarak “Elliott dalgaları nedir, neyi temsil eder?” “diye soru yöneltti:

Erce Arslan “Elliott dalga prensibi, finans piyasalarında piyasa döngülerinin incelenmesi ve tahmin edilmesinde kullanılan bir teknik analiz yöntemidir. Aslında Elliott dalga prensibini bu şöyle özetleyebiliriz insanların borsaya insan psikolojisinin borsaya olan matematiksel bağlamda hali diyebiliriz. Yani psikolojik bir şeyi matematiksel olarak formülize ederek hep aynı patenleri görürüz. Genel çerçevede “Dürtüsel Dalgalar” ikiye ayrılıyor. Bunlar itki ve diyagonel dalgalardır. “Düzenleyici Dalgalar” ise üçe ayrılır zikzag, fiat ve üçgen düzenlemeler” dedi.

Beste Uyanık ise konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

Beklentileriniz çok yüksek. Kasım ayı genelde iyi bir grafik çizerdi bize baktığımız zaman, doğduğu yıldan bu yana kadar Kasım ayında – 7 ile kapattık ama 2021 yılına baktığımız zaman temel analizci olarak; 2021’de hiçbir bir hedefin tutmadığını görüyoruz. Aynı zamanda FED daha çabuk faiz artıracaktı ve tahviller olacaktı daha iyi gidecektik şimdi ise bir Omicron varyantı ile karşı karşıyayız. Yani temelde de bunlar gerçekleşiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 491.001,15 TL 6,57%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.504,32 TL 6,44%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,74%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.988,74 TL 5,81%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,49%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 0,78%
solana
Solana (SOL) 1.248,65 TL 6,36%
xrp
XRP (XRP) 8,10 TL 3,52%
terra-luna
Terra (LUNA) 856,63 TL 2,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,34 TL 8,84%
Bağlantıyı kopyala