Kripto Şirketi Blockstream, 125 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

kripto sirketi blockstream 125 milyon dolarlik yatirim aldi

Kripto şirketleri yeni yatırımlar almaya devam ediyor. Bitcoin madencilik ve barındırma şirketi Blockstream, madencilik faaliyetlerini genişletmek adına çıktığı yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladı.

Blockstream, 125 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

2022 yılı Bitcoin madencilik şirketleri için artan maliyetler ve düşen Bitcoin fiyatlarıyla birlikte zor bir sene olmuştu. 2023 yılında Bitcoin ve kripto para fiyatlarının yeniden yükselmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin madencilik şirketleri yeniden faaliyetlerini hızlandırmaya başladı. Bu noktada Blockstream, Bitcoin madencilik faaliyetlerini genişletmek için çıktığı yatırım turunu tamamladığını açıkladı.

kripto sirketi blockstream 125 milyon dolarlik yatirim aldi 2

Blockstream, sektördeki diğer madencilik şirketlerinin ekonomideki uzun süreli düşüş sebebiyle ayakta kalmaya çalıştığı bir dönemde, 125 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Şirket açıklamasında aldığı bu yatırımı Bitcoin madencilik operasyonlarını geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Blockstream’in barındırma hizmetlerine olan talep, şirketin güçlü geçmiş performansı ve hali hazırda önemli ölçeği ve sektör genelindeki kullanılabilir güç kapasitesi eksikliği sebebiyle yüksek kalmaya devam ediyor.” ifadeleri kullanıldı. Son olarak Blockstream, 2021 yılında çıkmış olduğu B serisi yatırım turunda 210 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.   

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.145,98 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
29.465,23 TL 2,09%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,79 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.733,04 TL 0,72%
xrpXRP/TRY
7,68 TL 0,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,76%
matic-networkMATIC/TRY
21,26 TL 3,32%
Bağlantıyı kopyala