Kripto Para Yatırımcısına Yatırım Yapmak

BTCafe’nin bu haftaki konukları Ayşenur Yılmaz ve Nursena Yılmaz Güzeliş bir diğer değişle Yılmaz Sisters oldu. Yılmaz Sisters ile birlikte kripto para yatırımları hakkında konuşuldu.

Nelerden Bahsedildi?

Firuze Özdemir, programın ilk bölümünde Yılmaz Sisters’a “yatırım yapmayı sever misiniz?” şeklinde bir soru sordu. Ayşenur Yılmaz, Firuze Özdemir’in sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Yatırım yapmayı seviyoruz. Yatırım yapmayı kim sevmez ama yatırım yapabiliyor musunuz diye sor, yapamıyoruz.

Firuze Özdemir, Yılmaz Sisters’a kripto paralara nasıl yatırım yaptıklarını ve o süreçte neler yaşadıklarını sordu. Nursena Yılmaz Güzeliş soruya şöyle cevap verdi:

Bundan tam 5 sene önce bir arkadaşım Bitcoin diye bir şey var, ben alıyorum satıyorum vs. dedi ben inanmadım ona. Dokunamadığım şeyi satın almam dedim. Sonra o zamanlar Bitcoin alanlar şu anda milyoner oldu. Yine öngörüsüz, yanlış bir çıkarımda bulundum. 5 sene önce bunu bana söyleyen arkadaşım benim şu anki eşim ve ben Bitcoin’e yatırım yapana yatırım yapmış oldum. O da mıh gibi tutuyor elindeki Bitcoin’i yani pek bir şey görmedim açıkçası.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.586,76 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
23.536,86 TL 1,79%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.461,04 TL 0,41%
usd-coinUSDC/TRY
18,73 TL 0,39%
binance-usdBUSD/TRY
18,71 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
7,34 TL 0,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,91 TL 1,10%
cardanoADA/TRY
6,05 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
17,10 TL 1,52%
Bağlantıyı kopyala