Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı? (26 Şubat- 5 Mart)

piyasalar gune nasil basladi 20

Kripto para sektörü her geçen gün yeni haberlere ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

Bitso ve Mastercard Ortaklık Kurdu

Kripto para sektöründe son dönemde birçok ortaklık haberi ile karşılaşıyoruz. Özellikle birçok şirket kripto odaklı çalışmalarını hızlandırmak için iş birliği yapıyor. Çıkan son haberlere göre; Latin Amerika kripto borsası Bitso, şirketin yaptığı açıklamada Mastercard ile ortaklaşa Meksika’da bir banka kartı başlattı.

MicroStrategy Cephesinden Silvergate Açıklaması

Kripto dostu banka olan Silvergate cephesinde yaşanan son olayların ardından, Coinbase, Galaxy Digital ve Crypto.com artık banka ile birlikte çalışmayacaklarını açıklamıştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan desteğiyle tanınan MicroStrategy tarafından Silvergate açıklaması geldi.

Binance, Dolandırıcılığa Karşı Ortak Kampanya Başlattı

Binance, hem geleneksel hem de kriptoyla ilgili dolandırıcılıklarla mücadele adına dünya çapındaki kolluk kuvvetleriyle görüşmeler yapıyor. Binance, blog sayfası üzerinden paylaştığı gönderide dünya çapındaki dolandırıcılık suçlarında yaşanan endişe verici gelişmeler sonrası hamle yapma kararı aldığını duyurdu. 

BlockFi Yöneticileri, Gemini Hakkında Toplu Dava Açtı

Kripto para sektöründe geride bıraktığımız yıl oldukça hareketli geçti. Yaşanan iflasların ardından birçok şirket açılan davalar ile boğuşmaya başladı. İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi‘da yaklaşık 2 milyon dolar değerinde varlığı dondurulan bir yatırımcı, şirketin kurucularına, iki yöneticisine ve kripto para borsası Gemini’ye karşı toplu dava açtı.

Avustralya Merkez Bankası, CBDC Pilot Uygulamasını Başlatacak

Birçok ülke merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile yakından ilgileniyor. Avustralya Merkez Bankası ve bir Avustralya finansal araştırma enstitüsü olan Dijital Finans Kooperatifi Araştırma Merkezi’nin ortak açıklamasına göre, Avustralya Merkez Bankası önümüzdeki aylarda bir merkez bankası dijital para biriminin canlı pilotunu başlatacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala