Kripto Para Piyasalarında Mevcut Durum ve Beklenen Regülasyonlar, Çevrim İçi Etkinlikte Ele Alınacak

2021 02 16 e Safe Dijital Kripto para mevcut durum ve beklenen regulasyonlar BB 112232610

Sentez Medya, e-Safe Digital markası altındaki üçüncü video konferans etkinliğini, Kriptomeda iş birliği ile “Kripto Para Piyasalarında Mevcut Durum ve Beklenen Regülasyonlar” teması ile 17 Şubat, saat 11.00’de gerçekleştirecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın da konuk olacağı etkinlikte, kr       ipto para ekosisteminin tüm kesimleri temsil edilecek. Kamu, üretici, tüketici, medya ve akademik dünyayı temsilen etkinliğe katılacak konuşmacılar, kripto para konusunu çok farklı yönleri ile ele alacak.

Etkinliğin moderatörlüğünü, e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri Başkanı Musa Savaş üstlenecek. Etkinlikte yer alacak diğer konuşmacılar ise şu isimler olacak:

  • Eray Dengiz, Kriptomeda Kurucusu
  • İsmail Hakkı Polat, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi
  • Tansel Kaya, The Mindstone Blockchain Labs, Yönetici Ortak
  • Sima Baktas, Avukat, GlobalB Hukuk Ofisi Kurucusu
  • Kemal Hiçyılmaz, Kriptopara Uzmanı

 Beklenen Mevzuatlar Piyasaları Rahatlatacak

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de halihazırda kripto para ile ilgili yayınlanmış ve konuyu tüm boyutları ile ele alan kapsayıcı bir mevzuat bulunmuyor. Bununla birlikte kamu otoriteleri bir süredir bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kripto para kavramı, diğer para birimlerinden farklı olarak, para piyasaları ile ilgili kamu kurumlarının yanı sıra konunun bilişim boyutunu da içeriyor olması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) gibi kurumları da bu ekosistemin doğal bir paydaşı haline getiriyor. Kripto paraların, bağımsız bireyler tarafından madencilik yöntemi ile çıkartılıyor olması ise konunun etik boyutunu gündeme getiriyor. Tüm bu hususlar da kanun koyucular açısından mevzuat hazırlama problemini daha da karmaşık hale getiriyor. Konunun uzmanları ise kripto para konusunda çıkartılacak bir mevzuatın piyasaları büyük ölçüde rahatlatacağını söylüyor.

Tüm bu konular ve daha fazlası e-Safe Digital’in 17 Şubat’ta gerçekleştireceği etkinlikte ele alınacak.

Etkinlik, e-Safe Digital’in https://www.youtube.com/e-safeorgadresindeki Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi https://e-safe.org/kripto-para-piyasalarinda-mevcut-durum-ve-beklenen-regulasyonlar-cevrim-ici-etkinlikte-ele-alinacak-15144adresinden alınabiliyor.

e-Safe Digital Hakkında

e-Safe Digital, e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri’nin ana kurgusuna sadık kalan, çevrim içi bir platform olarak, salgın sürecinde hayata geçirildi. e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri ise dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen ve gerçekleşmesi muhtemel güvenlik açıklarının değerlendirildiği, yerel sorunlara küresel bakış açısıyla odaklanan, Türkiye’nin yakın gelecekte karşı karşıya kalabileceği riskleri masaya yatıran ve alanında uzman konuşmacılarla konuların değerlendirildiği üst düzey bir etkinlikler bütünü olarak doğdu. Sürdürülebilirlik bakış açısı ile kurgulanan ve ilk kez 2017’de gerçekleştirilen e-Safe etkinlikleri, her yıl düzenleniyor. Yılda altı faz olacak şekilde tasarlanan e-Safe etkinliklerinin, Siber Güvenlik ve Kişisel Verileri Koruma olmak üzere ilk iki fazı hayatı geçirilmiş durumda. Önümüzdeki yıllarda, e-Safe etkinliklerinin; Hack’n Code, KBRN ve Cyber Satellite fazlarının hayata geçirilmesi, tüm fazlar hayata geçirildikten sonra ise yıl içindeki zirvelerde elde edilecek sonuçların, birer bildiri halinde, yıl sonunda düzenlenecek bir kongrede yayınlanması hedefleniyor.

Kriptomeda Hakkında

Kriptomeda, gündemi yakından takip eden ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterilen kripto para haber sitesi Coinkolik ve kripto para ekosistemininin önde gelen yazarlarını bünyesinde barındırarak özgün yazılar geliştiren BTCHaber ile kripto para dünyasının kütüphanesi olarak konumlandırılan CoinBilgi sitelerininin yayınını yapan bir medya kuruluşudur.Kriptomeda, Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleri, blokzincir teknolojisi ve finans konularında haberler ve analizler sunmakta, okurlarının doğru bilgiyle hareket edebilmesi ve gündemi anbean takip edebilmesi için kaynak oluşturmaktadır. Kriptomeda kripto para birimleri ve blokzincir ekosistemiyle ilgili özel haberleri ve gelişmeleri ilk olarak duyurması ile Türkiye’de aynı sektörde faaliyet gösteren diğer medya kuruluşlarından ayrılmaktadır.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.486,02 TL 2,11%
ethereumETH/TRY
30.771,47 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
5.939,59 TL 2,59%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,36 TL 1,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,51%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala