bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,215.08 6.84%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,668.55 18.84%
bnb
BNB (BNB) $ 606.39 5.62%
solana
Solana (SOL) $ 182.38 3.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.537718 5.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.49924 7.80%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.163107 8.69%

Team Paribu, 23 Nisan’da Hatay’da çocuklarla buluştu

54012DCC 9B0D 4075 A092 4380ED4BD1AC

Paribu’nun Türkiye’de spor kültürünün gelişimine katkı sağlama hedefiyle kurduğu Team Paribu, 23 Nisan’da Hatay’daydı. Team Paribu, İhtiyaç Haritası iş birliğiyle Hatay’daki Konteyner Yaşam Alanı’nda çocuklar ve gençler için inşa ettiği çok amaçlı spor alanını, kadrosundaki milli sporcularla ziyaret etti.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu tarafından kurulan Team Paribu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Hatay’daydı. İhtiyaç Haritası koordinasyonunda inşa edilen Konteyner Yaşam Alanı’ndaki Team Paribu spor alanı, Team Paribu sporcularının da katılımıyla ziyaret edildi. Etkinliğe milli atlet Ersu Şaşma ve milli eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ katıldı. Sporcular önce çocuk ve gençlerin, antrenörleri eşliğinde hazırladığı gösterileri izledi. Ardından onlarla sahaya inerek spor yaptı.

Team Paribu spor alanında 400’e yakın çocuk ve genç düzenli spor yapma imkânına sahip

6 Şubat depreminden sonra Team Paribu, sporun iyileştirici gücüne olan inancıyla odak noktasını deprem bölgesine çevirdi. 2023 yılının ağustos ayında, İhtiyaç Haritası iş birliğinde “Team Paribu Seninle Afet Bölgesi Spor Alanları” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Hatay’da inşa edilen spor alanında 400’e yakın çocuk ve genç, deprem bölgesinden istihdam edilen deneyimli spor eğitmenleri eşliğinde spor yapıyor. Her öğrenci, aylık olarak organize edilen programlar kapsamında haftada üç kez farklı spor branşlarını deneyimliyor. 

Deprem sonrasında spor yapan çocuklarda olumlu gelişmeler gözlemlendi

Alanda çalışan antrenörlerden Nurten Bereket, Hatay’daki Team Paribu spor alanının çocuklar üzerindeki etkilerini şöyle anlatıyor: “Alan açıldığı günden beri çocuklarda fiziksel ve özellikle ruhsal gelişmeler gözlemliyoruz. Çocuklar spor yapmaya başladıktan sonra stres seviyelerinde ve olumsuz davranışlarında ciddi bir azalma oldu. Artık birbirleriyle daha sağlıklı ilişkiler kuruyorlar. Takım olarak çalışmayı öğrendiler. Kendilerine daha çok güveniyorlar. Öğrenci sayımız her geçen gün artıyor.” 

Alanda görev yapan bir diğer antrenör Kerem Yılmaz ise “Depremden sonra Konteyner Yaşam Alanı’nda yaşamaya başlayan ve kimseyle konuşmayan bir öğrencimiz vardı. Spor alanına gelmeye başladıktan sonra önce spor yapan arkadaşlarıyla ardından da ailesiyle iletişim kurmaya başladı. Bunun gibi onlarca örnek var. Çocuklarımızın yaşadıkları travma sonrası topluma kazandırılması adına bu gibi çalışmalar çok önemli.” sözleriyle deneyimlerini aktardı. 

Team Paribu, afet bölgesindeki çocukların duygusal, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Farklı şehirlerde spor alanları inşa ederek onları desteklemeye ve güçlendirmeye devam ediyor. 

Team Paribu hakkında:

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu tarafından kurulan Team Paribu, milli sporcuları desteklemeyi ve geleceğin sporcularının yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Ağırlıklı olarak bireysel spor branşlarına destek veren Team Paribu, Türkiye’yi başarıyla temsil eden sporculardan oluşuyor. Team Paribu Chronicles projesiyle sporcuların ilham veren spor yolculuklarını belgeselleştirirken, Team Paribu Seninle projesi ile daha çok genci sporla buluşturabilmek amacıyla okulların spor ekipmanı ihtiyacını karşılıyor. Team Paribu hakkında daha fazla bilgi için https://team.paribu.com/ adresini kullanabilirsiniz.

Paribu hakkında:

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 6 milyonun üzerinde kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için www.paribu.com adresini kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Haritası hakkında:

İhtiyaç Haritası, ihtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatiftir. İhtiyaç Haritası, Sosyal Kooperatif statüsünde kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 2015 yılında kurulmuştur. İhtiyaç Haritası, bireylerden, eğitim kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından ihtiyaçları toplar, doğrular ve harita tabanlı teknolojisi ile desteklerle buluşmasını kolaylaştırır. Daha fazla bilgi için: ihtiyacharitasi.org

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala