Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (13-20 Kasım)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 13 20 kasimasdg 1

Kripto para sektöründe daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

Kripto Piyasasının 2022 3. Çeyrek Karnesi

2022 yılının üçüncü çeyreğini de göz açıp kapayıncaya kadar geride bıraktık. 2021 yılı, genel olarak kripto para piyasasının çok daha öne çıktığı bir yıl olarak değerlendirilirken, 2022 de oldukça önemli olaylara ve gelişmelere sahne oldu. Kripto para piyasasının 2022 yılı 3. çeyrek boyunca öne çıkan gelişmelerini ise CoinGecko, 2022 3. Çeyrek Raporu’nda bir araya getirdi.

Kripto Satın Almak İçin Çok Mu Geç? Kripto Parayla İlgili En Can Sıkıcı 5 Soru

Kripto para birimleri, doğru yapıldığında yüksek getiri sağlayan bir yatırım olduğunu kanıtlamıştır. Düşüş piyasasına rağmen, kriptoya ilgi hala artıyor. CryptoCom 2021 raporlarında okuyucularına kripto para sahiplerinin sayısının 295 milyona ulaştığını ve daha fazla büyümenin beklendiğini bildirdi.

Elon Musk, Bitcoin ile İlgili Açıklamada Bulundu

Genel olarak popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için söylemlerde bulunan Musk, bu kez Bitcoin için görüşlerini paylaştı. Twitter’ın patronu Musk, “Bitcoin başaracak, ancak uzun bir kış olabilir” dedi.

Sefer Yüksel: Web3’ün Geleneksel Finans Sektörünü Yok Edip Etmeyeceğini Bilemeyiz

Üçüncüsü düzenlenen Kripto Meydanı’nda bu kez günümüzün en çok tartışılan konularından biri olan merkeziyetsizlik ele alındı. Levent Kolektif House’da gerçekleşen Kripto Meydanı’nda Kıvılcım Harika Ertunç moderatörlüğünde Dr. Çağla Gül Şenkardeş, Sefer Yüksel ve Ahmet Usta, Web3 ve merkeziyetsizlik konusunu masaya yatırdı.

Elon Musk, Twitter Doğrulanan Hesap Ücretini Açıkladı

Elon Musk, Twitter’ı satın almadan önce ilk olarak henüz ülkemizde kullanımda olmayan Twitter Blue abonelik servisinin aylık 4.99 dolar olan ücretini 19.99 dolara çıkarmayı planlamış ve bu ücretle birlikte kullanıcıların doğrulanmış hesaplarının olacağını da belirtmişti. Kaynaklara göre kullanıcıların yeni abonelik programına katılmaları için 90 günleri ya da doğrulanmış durumlarının iptal edilmesi gerekiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.774,08 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
22.594,72 TL 0,53%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.836,97 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,60 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 14,36%
cardanoADA/TRY
5,91 TL 0,75%
matic-networkMATIC/TRY
16,02 TL 0,19%
Bağlantıyı kopyala