Kripto Odaklı Yatırım Şirketi Motus’un Detayları Belli Oldu

kripto odakli yatirim sirketi motusun detaylari belli oldu

Blockchain teknolojinin benimsenmesi hem bireysel hem de kurumsal alanda artmaya devam ediyor. Kripto paralara olan ilgi de aynı şekilde büyüyor. Zaman zaman, önemli şirketlerde çalışan üst düzey isimlerin mevcut konumlarını bırakıp bu sektöre geçiş yaptığına da şahitlik ediyoruz. Böyle bir haber bu kez Citi’den geldi. Ancak bu kez, üç eski Citi yöneticisi kendi yatırım şirketini kurdu. Motus Capital Management isimli şirket kripto odaklı olmasıyla öne çıkıyor. Cuma günü, şirketin ilk bilgileri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise fona dair yeni detaylar netlik kazandı.

Motus’un Detayları

Alex Kriete, Greg Girasole ve Frank Cavallo, daha önce bankacılık devi Citi’de çalışıyordu. Ancak üçlü, şirketten ayrılmasıyla birlikte yeni sulara yelken açtı ve Motus Capital Management‘ı kurdu. Motus, müşterilerin dijital varlıklara yatırım yapmasına yardımcı olmak için kripto odaklı bir yatırım şirketi olarak faaliyete başladı.

CoinDesk‘in haberine göre, Kriete ve Girasole daha önce Citi’nin dijital varlık grubunun eş başkanlarıyken Cavallo, bankanın yaklaşık 8 milyar dolarlık varlığını yöneten bir direktör ve yatırım danışmanıydı.

Ekip konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müşterilerimizin istediği çözümleri oluşturma hedefimizi kripto alanındaki uzmanlığımızla birleştirmek için geleneksel finanstan Motus’u oluşturmak için ayrıldık”

Motus, daha büyük yatırım fonlarının likidite amacıyla piyasa değeri küçük tokenleri satın alamadığı durumları bir fırsat olarak görüyor.

Cavallo, büyüme fonu için, belirlenen mevcut fırsat setine göre yaklaşık 100 milyon dolar büyüklüğünde olmasını istediğini söyledi. Cavallo aynı zamanda geleneksel bankalar ile stablecoin karşılaştırması da yaptı:

“Küresel bankaların o kadar çok nakdi var ki mevduat için sıfır veya daha az ödüyorlar. Bu arada, stablecoin piyasa değeri 2021’den bu yana beş katına çıktı ve yatırımcılar dolar veya dolar sabitli varlıklar için hala tek ila çift haneli getiriler talep ediyor”

Aslında bu karşılaştırma da ortada büyük bir fırsat olduğunu gösteriyor.

Motus’un açıklamasına göre, şirket tarafından sunulacak olan büyüme ve gelir fonları nitelikli alıcılarla sınırlı olacak.

Gelir odaklı bir strateji için Motus, dijital varlıkları finanse etmek ile geleneksel finans arasında bir “uyumsuzluk” görüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.719,95 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
32.237,82 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,10%
binance-coinBNB/TRY
4.716,50 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
6,75 TL 0,67%
cardanoADA/TRY
8,86 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
879,12 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,56 TL 0,19%
polkadotDOT/TRY
167,61 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala