Kripto Karıştırıcısı Tornado Cash Hacklendi

kripto karistiricisi tornado cash hacklendi

Son zamanların tartışmalı kripto karıştırma platformlarından birisi olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de yaptırım listesine eklediği Tornado Cash ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Kripto karıştırıcısı Tornado Cash, yönetişim saldırısına uğradı.

Tornado Cash Saldırıya Uğradı

Kripto karıştırma platformu Tornado Cash yönetişim saldırısına uğradı. Hackerlar milyonlarca dolar değerindeki TORN’u çalarak fiyatının yüzde 50 düşmesine sebep oldu. Gün içinde bir yönetim saldırısına uğrayan Tornado Cash, geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri tarafından yaptırım listesine eklenmiş ve geliştiricilerinden birisi tutuklanmıştı.

kripto karistiricisi tornado cash hacklendi 2

Saldırganlar, 700.000 meşru oyu aşan kötü niyetli bir teklif aracılığıyla kendilerine 1,2 milyon oy vererek Tornado Cash’in tam kontrolünü ele geçirdi. Bununla birlikte saldırganlar Tornado Cash yönetim kasasından TORN’ları kendi hesaplarına çekerek, Ethereum (ETH) karşılığında TORN satışı yapıyor ve takas ediyor. Yaşanan bu olayın ardından TORN fiyatı son 24 saat içinde yüzde 35 değer kaybederek 3.7 dolara kadar geriledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance başta olmak üzere kripto para borsaları 21 Mayıs’ta ihtiyati tedbir olarak TORN yatırma işlemlerini askıya aldı. Ancak, bazı borsalar para yatırma ve çekme işlemlerinin devam ettiğini duyurdu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.439,54 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
38.016,98 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.240,39 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,98 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 7,89%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
37.977,59 TL 0,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,14%
solanaSOL/TRY
421,88 TL 3,30%
Bağlantıyı kopyala