bitcoinBTC/TRY
1.600.539,66 TL 1,15%
ethereumETH/TRY
91.601,93 TL 1,84%
tetherUSDT/TRY
30,86 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
11.694,90 TL 6,35%
solanaSOL/TRY
3.238,98 TL 3,28%
xrpXRP/TRY
16,92 TL 2,74%
staked-etherSTETH/TRY
91.656,34 TL 1,53%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
18,47 TL 4,12%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,56 TL 2,64%

Paylaş

Tornado Cash Kullanıcısı Yeni Gizlilik Aracı Oluşturuyor

yaptirimlar tornado cashin fisini cekemedi

Kripto para sektöründe yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Tornado Cash, sağladığı gizlilik ve anonim işlemler protokolleri sebebiyle baskı altına alınmıştı. ABD’li yetkililer, kullanıcıların Tornado Cash’i kullanmasını yasaklamıştı. Tornado’ya erken aşamada katkılarda bulunan Ameen Soleimani, kara listeye alınan Tornado Cash’in daha iyi bir versiyonunu oluşturmak için harekete geçti.

Tornado Cash Katılımcıları, Yeni Bir Platform Üzerinde Çalışıyor

Tornado’ya ilk katkıda bulunanlardan biri olan Ameen Soleimani, kara listeye alınmış Ethereum Tornado Cash’in daha iyi bir versiyonu olmayı amaçlıyor. Tornado Cash‘in ABD’li yetkililerin baskıları altında olmasının ardından Ethereum geliştiricileri, yeni bir platform oluşturuyor. Geliştiriciler, bu platformun da ABD’li yetkilileri tetiklememesini istiyor.

tornado cash kullanicisi yeni gizlilik araci olusturuyorfvdgv

Ancak bu platformda, kullanıcının Kuzey Koreli bir kötü aktör ya da başka türden bir suçlu olmadığını kanıtlayan özellikler yer alacak. Ethereum geliştiricilerin, kötü aktörlerden arındırılmış kripto para karıştırıcı platformu, Gizlilik Havuzları başlığıyla ortaya çıkıyor.

Hatırlatmak gerekirse ABD Hazine Bakanlığı, ağustos ayında Tornado Cash’i, suçluların esas olarak Kuzey Kore devlet destekli bilgisayar korsanları Lazarus Group kara para aklamak için kullandığını söylediği için onaylamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala