Kripto Fonu Galois de FTX İflasından Sonra Kepenk Kapattı

iflas GcB5 cover

Kripto para borsası FTX’in kısa süre önce iflas etmesinin ardından birçok şirket FTX’in peşinden iflasa sürüklendi. Çıkan son haberlere göre; dünyanın en büyük kripto odaklı niceliksel fonlarından biri olan kripto koruma fonu FTX’in çöküşünde sermayesinin önemli bir bölümünü kaybetti. Yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından Galois alım satım işlemlerini durdurdu.

Kripto Fonu Galois da İflas Bayrağını Çekti

Kripto para borsası FTX‘in çökmesiyle birlikte, yatırım şirketlerinin fonları da sıkıntılı süreçlere girdi. FTX ve Alameda, uzun süredir kripto endüstrisinde oldukça güçlü kardeş şirketler oldular. Ancak yaşanan son olayların ardından, iki şirket de iflasını duyurdu. Bu şirketler ile ilişkisi olan ya da ortak çalışma yürüten kuruluşlar, varlıklarını çöken şirketlerden kurtarmanın yollarını araştırıyor. Bu şirketlerden biri olan Galois Capital, fonlarının yarısının çöken borsada sıkıştığını kabul etmişti.

images.fnlondon 1
Trading Charts on a Display

Kripto fonu Galois, FTX’in çöküşünde sermayesinin önemli bir bölümünü kaybettikten sonra istifa etti. Galois Capital kurucu ortağı Kevin Zhou, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

FTX durumunun ciddiyeti göz önüne alındığında, fonu hem finansal hem de kültürel olarak işletmeye devam etmenin savunulabilir olduğunu düşünmüyoruz. Kendimizi içinde bulduğumuz mevcut durum için bir kez daha çok üzgünüm. Sıkışmış sermayeyi herhangi bir şekilde kurtarma şansımızı en üst düzeye çıkarmak için yorulmadan çalışacağız

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala