Kripto Borsaları Cardano Vasil Yükseltmesine Hazırlanıyor

Kripto Borsalari Cardano Vasil Yukseltmesine Hazirlaniyor

Blockchain teknolojisi günün her saniyesi güncel kalmasıyla öne çıkan oldukça güçlü bir yapıya sahip. Ancak bu güçlü yapı aynı zamanda ağ üzerinde yapılacak en ufak değişikliğin dâhi oldukça zor yapılması anlamına geliyor. Doğal olarak büyük Blockchain ağlarında yapılan yükseltmelerin de önemi artıyor. Cardano‘nun merakla beklenen Vasil Yükseltmesi de buna bir örnek. Öyle ki Ethereum Merge‘de olduğu gibi birçok borsa hazırlıklarını yapmaya başladı.

Kripto Borsalari Cardano Vasil Yukseltmesine Hazirlaniyor 1

Kripto Para Borsaları Cardano Vasil Yükseltmesine Hazırlanıyor

Cardano Blockchain ağı bir süredir en önemli ikinci yükseltmesi olan Vasil için çalışmalarını yürütüyordu. Geliştiricilerin hazırlıklarını ve testlerini tamamladıkları yükseltme için 22 Eylül tarih gösterilirken, Input Output tarafından yayınlanan en son güncellemeye göre, ADA’nın likiditesinin yüzde 73’ünü taşıyan merkezi borsalar yükseltmeye hazır.

Merkezi kripto para borsalarının büyük bir çoğunluğu, kendi iç offchain yapılarına sahiptirler. Bu noktada işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına borsalar Vasil yükseltmesi gibi durumlarda para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alırlar. Bu noktada kullanıcıların bu kısa süre zarfında endişe etmesine gerek yoktur.

Cardano Vasil Yükseltmesi Nedir?

Cardano (ADA) her yıl periyodik iyileştirmeler ile birlikte yeni fork’lar yapan bir ağ olarak kendisini yapılandırıyor. İlk olarak Alonzo ile başlayan yükseltme çalışmaları, şimdi ise adını matematikçi Vasil Dabov’dan alan Cardano Vasil hard fork ile devam ediyor. Cardano ağının genel ağ kararlılığına ve entegrasyonuna odaklanan Vasil, içerisinde birçok detayı ve geliştirmeyi barındırıyor. Ek olarak ağın ikinci büyük yükseltmesi olma özelliğine sahip.

Cardano Vasil yükseltmesi hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak rehberimize ulaşabilirsiniz.


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
345.391,74 TL 2,18%
ethereumETH/TRY
24.318,41 TL 1,98%
tetherUSDT/TRY
18,29 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,29 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
4.848,42 TL 1,66%
binance-usdBUSD/TRY
18,31 TL 0,42%
xrpXRP/TRY
7,36 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,19 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
577,90 TL 2,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 0,13%
Bağlantıyı kopyala