Kraken’in CEO’su Borsanın Taşınma Sebebini Açıkladı

Krakenin CEOsu Borsanin Taşinma Sebebini Açikladi

Kripto para sektörü son dönemin en kritik zamanlarını yaşıyor. Özellikle LUNA ve UST‘nin yaşadığı çöküş borsaları da etkilemiş durumda. Son olarak kısa bir süre önce borsanın San Fransisco’daki merkezini kapatan Kraken’in CEO’su, bu kararın arkasındaki asıl nedeni paylaştı.

Kraken'in CEO'su Borsanın Taşınma Sebebini Açıkladı

Kraken’in CEO’su: Devlet Kurumları Bize Sevgi ile Dolup Taşmıyor

Kripto paraların özellikle son dönemde yaşadığı büyük çöküş sonrası düzenleyiciler de operasyonlarını hızlandırmış durumda. Küresel düzenleyiciler birçok merkezi kripto para borsasına yaptıkları baskıyı artırırken, önemli bir adım da Kraken borsasından geldi. Borsa San Fransisco’daki merkezini kapattı. Bunun üzerine kısa bir süre önce borsanın kurucu ve CEO’su Jesse Powell, konu hakkında konuştu.

Bildiğiniz üzere, New York, 2015’te kripto için tartışmalı BitLicense düzenleyici çerçevesini duyurduğunda, Powell Kraken’i derhal ve kalıcı olarak eyaletten çıkarmıştı. Bunun üzerine merkezlerini San Francisco’ya taşıyan borsa, benzer sıkıntıları burada da yaşadı.

Buna ek olarak Nisan ayı başlarında Powell, Kraken’in San Francisco’nun finans bölgesindeki küresel merkezini kapattı ve bölgedeki yaygın suç, akıl hastalığı ve uyuşturucu kullanımını Kraken çalışanları için artık savunulamaz olan tehlikeler olarak nitelendirdi. Son olarak konuştuğu bir podcast yayınında konuşan Powell, şu detaylara yer verdi:

“SOMA’daki (South of Market) ofisten 12 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yaşıyordum ve her gün insan dışkısı üzerinde seksek oynamak, iğneler ve palalı adamlarla dolu gibiydi.”

Bununla birlikte Powell’a göre bu her zaman böyle değildi. “San Francisco oldukça düştü. Oraya ilk kez 2013 civarında taşındım ve bugün olduğundan çok farklı bir yerdi” diyen Powell şunları da ekledi:

“Eskiden çok daha güvenliydi, çok daha temizdi ve o zamandan beri sadece bozulduğunu gördüm.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
461.192,78 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
31.344,79 TL 3,16%
tetherUSDT/TRY
15,50 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
15,53 TL 0,02%
binance-coinBNB/TRY
4.633,44 TL 1,15%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 2,19%
cardanoADA/TRY
8,74 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
844,89 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
15,51 TL 0,17%
polkadotDOT/TRY
165,48 TL 6,13%
Bağlantıyı kopyala