Katie Haun, Kripto Fonları için 900 Milyon Dolar Hedefliyor

katie haun kripto fonlari icin 900 milyon dolar hedefliyor

Financial Times tarafından hazırlanan bir rapora göre, Andreesen Horowtiz’nden (a16z) ayrılan Katie Haun, ilk risk sermayesi şirketi için yüksek hedef belirledi. Haun yeni şirketinin kripto yatırım fonları için 900 milyon dolar toplamak istiyor.

Andreesen Horowtiz’in eski ortağı Katie Haun yeni bir risk sermayesi şirketi kripto girişimlerini hedefleyen bir yatırım fonu için 300 milyon dolar, büyük şirketlere ve dijital tokenlere odaklanan bir fon içinse 600 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Katie Haun Kripto Fonları için Hedefler Belirledi

Geçtiğimiz ay Andreesen Horowtiz’nden (a16z) ayrıldığını belirten Katie Haun, kripto yatırım fonları için 900 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Bunun yanında Katie Haun, kendi firmasını kurmak için Andreesen Horowtiz’nden ayrılmıştı.

katie haun kripto fonlari icin 900 milyon dolar hedefliyor 2
Andreesen Horowtiz’in (a16z) eski ortağı Katie Haun

Geçen ay a16z’den ayrıldığını açıklayan Haun, “KRH” adıyla anılan kendi risk sermayesi şirketini kuracağını söyledi. Bunun yanında kripto pazarlama başkanı ve Coinbase mezunu Rachael Horwitz de dahil olmak üzere küçük bir a16z çalışanı grubu da Katie Haun katılacak.

Ayrıca Katie Haun’un “KRH” adlı yeni şirketinin ilk çıkışı, yeni risk sermayesi grubunun en büyük şirketlerinden biri olacak. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala