bitcoinBTC/TRY
755.452,64 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
45.204,93 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.839,76 TL 1,34%
xrpXRP/TRY
14,54 TL 3,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.250,80 TL 1,15%
solanaSOL/TRY
646,30 TL 2,32%
cardanoADA/TRY
7,08 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,31%

Paylaş

JPMorgan’dan ‘sınırlı olumsuzluk’ yorumu

jpmorgandan curve krizi yorumu

Kripto piyasalarında belirsizlik sürüyor. Piyasadaki düşük hacimler manipülasyon endişelerini beraberinde getiriyor. Son günlerde Bitcoin ve altcoin’lerde volatilite artmış görünüyor. Bankacılık devi JPMorgan, yakın vadede kripto piyasaları için ‘sınırlı olumsuzluk’ görüyor.

jpmorgan paypalin stablecoin adimini yorumladi

JPMorgan’dan kripto değerlendirmesi

JPMorgan, kripto para piyasalarına ilişkin değerlendirmesini yayınladı. Banka, CME Bitcoin vadeli işlemlerindeki long pozisyonların çözülmesinin tamamlanmaya yakın olduğunu ifade etti. Bu durumun kısa vadeli olumsuzlukları sınırlandığını ifade ediyor.

Bankaya göre bu ay bir düzeltme ve likidasyon yaşayan piyasa için zorlu aşama muhtemelen geçti. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, “Yakın vadede kripto piyasaları için sınırlı bir olumsuzluk görüyoruz” dedi. Analistler, yatırımcıların bazı nedenlerden dolayı erken long pozisyonlar aldığını ifade etti. Bu nedenler XRP kararı, PayPal’ın stablecoin hamlesi, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularını onaylama beklentisi ve gelecek yıl gerçekleşecek olan halving olarak sıralandı

Değerlendirmede kripto piyasasındaki düzeltmenin ABD hisse senetleri ve teknoloji hisselerindeki kayıplarla uyumlu olduğuna dikkat çekildi. SpaceX’in geçen yıl ve 2021’de aldığı BTC’leri tasfiye etmesiyle ilgili haberlerin de kripto piyasalarındaki düzeltme için ek bir katalizör görevi gördüğü kaydedildi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala