bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,133.06 6.67%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,666.88 18.79%
bnb
BNB (BNB) $ 619.53 7.63%
solana
Solana (SOL) $ 181.22 2.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.536607 4.53%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.499315 7.30%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.162996 8.28%

Coinbase borsasına bir şok daha! Hangi altcoinler dava konusu?

Coinbase analist bitcoin

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ve CEO’su Brian Armstrong, yeni bir davayla daha karşı karşıya. Davacılar, dev kripto alım-satım platformunun iş modelinin yasadışı olduğunu iddia ediyor. Yeni dosya, Coinbase’e yöneltilen diğer suçlamalar ile oldukça benzer.

California ve Florida’dan borsayı dava eden isimler, Coinbase borsasının kuruluşundan bu yana menkul kıymet yasalarını bilerek ihlal ettiğini belirtti. İddianamede, aşağıdaki altcoinlerin kayıtsız menkul kıymet olduğu, Coinbase’in ise bu tokenlerin alım-satmına müsade ettiği yer aldı:

  • Solana (SOL)
  • Polygon (MATIC)
  • Near Protocol (NEAR)
  • Decentraland (MANA)
  • Algorand (ALGO)
  • Uniswap (UNI)
  • Tezos (XTZ)
  • Stellar Lumens (XLM)

Davacılar, Coinbase kullanıcı sözleşmesinde “Menkul Kıymetler Komisyoncusu” olduğunu kabul ettiğini ve sattığı dijital varlıkların menkul kıymet olarak nitelendirileceğini savunuyor. Bu nedenle, jürili bir yargılama yoluyla tam tazminat, yasal zararlar ve ihtiyati tedbir talep ediyorlar.

Coinbase, suçlamaları reddetti

Coinbase, suçlamaları reddederek ikincil kripto varlık satışlarının menkul kıymet işlem kriterlerini karşılamadığını savundu. Şirket, menkul kıymet düzenlemelerinin uygunluğuna itiraz ederken daha önce açılmış benzer bir davada mahkemenin bazı kararlarını bozduğunu hatırlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala