Jacobi Asset Management’tan Avrupa’nın İlk Bitcoin ETF’si

Jacobi Asset Managementtan Avrupanin İlk Bitcoin ETFsi

ETF konusunda ard ardına gelişmelerin yaşandığı aktif bir dönemden geçiyoruz. Bir taraftan SEC‘in ETF başvurusunu reddetmesi üzerine SEC’e dava açan Grayscale, diğer taraftan artan ETF hacimler. Son olarak da Avrupa’nın ilk Bitcoin ETF’si olan Jacobi Asset Management‘ın Bitcoin ETF’si.

avustralyanin ilk kripto etfleri piyasaya surulduf

Avrupa’nın İlk ETF’si Jacobi Asset Management Tarafından Başlatılıyor

Jacobi Asset Management tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklamada, Avrupa’nın ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) Euronext borsasında başlatılacağı ve bunun, değişken fiyat dalgalanmalarına rağmen kripto para biriminin cazibesinin bir işareti olarak olacağını belirtildi.

Konu hakkında konuşan Jacobi CEO’su Jamie Khurshid şu ifadelere yer verdi:

“Jacobi Bitcoin ETF, yatırımcıların iyi kurulmuş ve güvenilir bir yatırım yapısı aracılığıyla bu heyecan verici varlık sınıfının altında yatan performansa erişmelerini sağlayacak. Jacobi’deki amacımız, dijital varlık yatırımlarını kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için daha basit ve daha tanıdık hale getirmek. Bizi en başından beri destekleyen ve Euronext Amsterdam’da listelediğimiz bu Avrupa’nın ayrılmaz bir parçası olan Fidelity Digital Assets ve Flow Traders dahil olmak üzere tüm önde gelen ortaklarımızla birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, Jacobi Asset Management için ileriye doğru atılmış önemli bir adım. İddialı bir vizyonumuz var ve çok yakında piyasaya yenilikçi bir ürün hattı getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala