İsveçli Staffanstorp Belediyesi, Kriptoya Yatırım Yapacak

isvecin staffanstorp belediyesi kriptoya yatirim yapacak

Kripto paraların hızla benimsenmesi ile artık kriptoya yapılan yatırımlar da bir o kadar artış gösterdi. Bu kez İsveç’in Staffanstorp Belediyesi, yatırım portföyüne kripto para ekleyerek, çeşitlendirmek istiyor. Ayrıca bu çeşitlendirmeye ilişkin ön çalışmaların 20 Nisan 2022’ye kadar yapılması da bekleniyor.

Staffanstorp Belediyesi Kripto Yatırımı Planlıyor

Belediye politikacıları ve İsveçli Staffanstorp Belediyesi kripto para biriminin kullanımıyla ilgili kısa bir anlaşmaya vardı. Öyle ki Staffanstorp Belediyesi‘nin sağlam bir ekonomik sistemi ve yaklaşık 55 milyon doların üzerinde bir fon portföyü var. Belediye tarafından genellikle yapılan yatırımlar; sabit gelir ve menkul kıymetlerden oluşuyor. 

isvecin staffanstorp belediyesi kriptoya yatirim yapacak

Belediye, şimdi, portföyünü çeşitlendirmek için uygulanabilir bir yol olarak, kripto yatırımlarına yönünü çevirdi. Belediye Meclisi Başkanı Christian Sonisson, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Gelecekte bununla ilgili teklifler alacağımızı düşünüyoruz. Şimdi daha iyi okunmak için araştırmak istiyoruz. Bence birçok insanın bir bilgi yolculuğuna çıkması gerekiyor; O zaman herkes kendi değerlendirmesini yapmalıdır. Yatırımlar, kripto para birimlerinin değerini takip eden kripto fonları aracılığıyla yapılacak.

Ayrıca Muhalefet lideri Pierre Sjostrom ise vergi gelirinin kullanılacağını göz önünde bulundurarak, kriptonun riskleri ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.148,45 TL 1,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.204,27 TL 3,93%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.889,81 TL 4,58%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,26%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 7,91%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 2,29%
solana
Solana (SOL) 1.170,71 TL 13,53%
terra-luna
Terra (LUNA) 849,15 TL 8,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 232,12 TL 7,37%
Bağlantıyı kopyala