İngiltere’nin ASA’sı Arsenal Futbol Kulübü için Harekete Geçti

ingilterenin asasi arsenal futbol kulubu icin harekete gecti

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Arsenal Futbol Kulübü’nün reklamlarıyla ilgili bir karar aldı. Ayrıca ASA, Arsenal’i kripto varlıklara yapılan yatırımı önemsizleştirmemeleri konusunda uyardı.

İngiltere’de ASA, Arsenal’in Reklamlarını Yasakladı

Arsenal Futbol Kulübü, İngiltere’de bir Facebook gönderisi ve web sitesindeki fan tokenlarının tanıtım içeriği nedeniyle engele takıldı. İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Arsenal için yasak kararı çıkardı. Buradaki amaç, deneyimsiz tüketicilerin bu konuda korunmasının amaçlanması. Regülatörün dikkat çektiğini nokta ise fan tokenın başka bir kripto para birimi kullanılarak satın alınması gerekliliği. ASA, bunun açıkça belirtilmediği için tüketicileri tanıttığını söyledi.

ingilterenin asasi arsenal futbol kulubu icin harekete gecti 2

Hatırlatmak gerekirse Arsenal, fan tokenları, koleksiyon ürünleri ve diğer dijital varlıklar için Socios ile bir ortaklık kurmuştu. Kulübün fon tokenı AFC, sadece Chiliz (CHZ) tarafından, Socios uygulamasından satın alınabiliyordu.

Arsenal ise yaptığı açıklamasında, yayınlanan tanıtımın resmi Kulüp kararlarında oy kullanma hakkı gibi Kulüp ile etkileşim kurma fırsatı konusunda farkındalığı artırmak için tasarlandığını söyledi. Kulüp aynı zamanda fan tokenın finansal ürün ya da bir yatırım aracı olarak tanıtılmadığına ve ticaretinin teşvik edilmediğine dikkat çekti. Socios‘un bir dizi Avrupa futbol kulübüyle sponsor olduğunu da söyleyen Arsenal, platformun futbol camiasında iyi tanındığına inandığına da dikkat çekti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala