İngiltere ve ABD, Toplantıda CBDC ve Stablecoinleri Ele Aldı

ingiltere ve abd toplantida cbdc ve stablecoinleri ele aldi

Hükümetlerin kripto para birimi düzenlemeleri hızlanıyor. Kısa bir süre önce Avrupa Birliği genelinde kripto para düzenleme yasasını onaylamıştı. İngiltere ve ABD yetkililerinin Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) ve stablecoinler ele alındı.

CBDC ve Stablecoinler Değerlendiriliyor

İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri, bu ayın sonlarında iki ülke arasında yapılacak bir finansal çalışma grubu toplantısı öncesin kripto para ve dijital varlık düzenlemelerini görüşmek üzere Londra’da bir toplantı gerçekleştirdi. İngiltere-ABD Finansal İnovasyon Ortaklığı, gerçekleştirdiği bu üçüncü toplantıda bir açıklamaya göre, “kripto varlık düzenlemesi ve piyasa gelişmelerini” tartıştı. Ortaklık toplantısında ayrıca stablecoinler ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ele alındı.

ingiltere ve abd toplantida cbdc ve stablecoinleri ele aldi 2

Grup ABD ve İngiltere arasında “finansal yenilik konularında” etkileşimin teşvik edilmesi için 2019 yılında kurulmuştu. İngiltere – ABD Mali Düzenleyici Çalışma Grubu bu ay içerişinde bir toplantı daha gerçekleştirecek. Son toplantıya katılanlar arasında İngiltere Merkez Bankası ve Mali Davranış Otoritesi çalışanları da yer aldı. ABD tarafında katılımcılar arasında Merkez Bankası Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi büyük kurumlardan çalışanlar katıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala