Birleşik Krallık Merkezli Kripto Şirketlerinden Banka Şikayeti

Ingiliz Kripto Sirketlerinde Banka Sikayeti

Birleşik Krallık’taki kripto şirketlerinin banka bulmakta zorluk çektiği ve kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığı ifade edildi. Ülkede milletvekilleri ve lobi grupları, hükümete kripto şirketleri için harekete geçme çağrısı yaptı.

Ingiliz Kripto Sirketlerinde Banka Sikayeti2

Birleşik Krallık’taki Kripto Şirketleri Banka Bulamıyor

Birleşik Krallık’taki kripto şirketleri banka bulmakta zorluk çekiyor. Kripto varlık lobi grubu CryptoUK’in Operasyon Direktörü Su Carpenter, Hazine Bakanı Andrew Griffith’e gönderdiği mektupta Birleşik Krallık’taki büyük bankaların kripto şirketlerine yasaklar ve kısıtlamalar getirdiğini belirtti. Diğer banka ve ödeme hizmeti sağlayıcılarının da aynı şeyi yapabileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

Crypto and Digital Assets Başkanı Lisa Cameron da kripto işletmelerinin Santander ve NatWest Group ile banka hesabı açamadıklarını söyledi. Ülkenin önde gelen bankalarından NatWest, kripto şirketlerine bankacılık olanağı sunmadıklarını açıkladı. Santader ise şirketlerin durumunu değerlendirerek karar aldıklarını bildirdi.

NatWest, mart ayında kripto borsalarına yapılan para gönderimlerini günlük 1.000 sterlin, 30 günlük ise 5.000 sterlin ile sınırlandırmıştı. HSBC ve Nationwide da benzer kısıtlamaları hayata geçirmişti. Santander ise işlemleri 1.000 sterlin ile sınırlandırmıştı. Starling bankası ise banka kartı ve havalesi yoluyla alım-satımı desteklemediğini açıklamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.174,21 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
38.352,44 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.279,61 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
10,42 TL 1,30%
staked-etherSTETH/TRY
38.349,56 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,75%
matic-networkMATIC/TRY
18,44 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala