Hacker, Allbridge’ten Çalınan Fonları İade Etmek için Harekete Geçti

Euler Hackeri 89 Milyon Dolari Iade Etti

Kripto para dünyası gelişme kaydetmeye başladıkça bu alandaki dolandırıcılık vakaları da artış göstermeye başladı. Son olarak Allbridge istismarcısı, saldırıda çalınan 573 bin doların çoğunu iade ediyor. Hacker, Allbridge’den yaklaşık 573.000 dolarlık kripto paranın yağmalanmasıyla sonuçlandı.

Allbridge Hacker’ı Çalınan Fonları İade Ediyor

Allbridge’den çalınan yaklaşık 573.000 doların büyük bir kısmı, istismarcı görünüşte beyaz şapka ödülü için projenin teklifini kabul ettikten ve yasal misilleme yapılmadan iade edildi. 

Tüm alınan BNBlerin daha sonra istikrarlı para birimi Binance USD’ye dönüştürüldüğünü açıkladı. BUSD tickers down 1,00 dolar tazminat olarak kullanılacak.. Blockchain güvenlik şirketi Peckshield ilk olarak 1 Nisan’da gerçekleştirilen saldırıyı tespit etti.

Bununla beraber Allbridge’inin yaptığı bir paylaşımda BNB Zincir havuzları takas fiyatının likidite sağlayıcı ve takasçı olarak hareket eden bir kişi tarafından manipüle edildiği konusunda uyardı.

Allbridge ne kadar çalındığını henüz kamuya açıklamadı. Ancak blockchain güvenlik firması CertiK toplamın 550.000 dolar yakın olduğunu söylerken PeckSheild, açığın BUSD cinsinden 282.889 dolar ve 290.868 dolar değerinde Tether ile netleştiğini söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala