Güney Koreli SK Group, Kripto Para Çıkarıyor

Güney Koreli mega şirket SK Group kripto para birimi çıkarmaya hazırlanıyor. Bu hamleyle şirket, Güney Kore‘nin en büyük ikinci holdingi olarak kendi kripto para birimini başlatacak.

Şirket, bilgi ve iletişim teknolojisi işletmelerini birbirine bağlayacak blockchain tabanlı bir sanal ekonomi oluşturmayı hedefliyor. SK Group’un bilgi teknolojisiyatırım kolu SK Square konuyla ilgileniyor.

Yerel raporlara göre SK Square, yeni bir görev gücü kurdu. Birim, Ifland meta veri tabanına, çevrim içi ticarete ve diğer hizmetlere blockchain tabanlı bir ekonomi getirecek.

SK Group’un telekomünikasyon şirketi SK Telecom, 4,5 milyondan fazla kullanıcı tabanına sahip Ifland metaverse’i işletiyor.

SK Group Kripto Para Adımını İlk Kez Atmıyor

SK Group, yaklaşık 226 milyar dolar tutarındaki toplam varlık miktarına sahipken SK Square da, yerel bir kripto para geliştiren ilk 10 Güney Koreli holding arasındaki ilk yan kuruluş olacak.

Geçen yıl, SK Square, hisselerinin yüzde 35’ine sahip olan yerel kripto borsası Korbit‘in ikinci en büyük hissedarı olmuştu.

Güney Kore’nin Finansal İstihbarat Birimi‘ne göre, ülkenin kripto piyasası 2021’in sonunda yaklaşık 45.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.734,89 TL 1,24%
ethereumETH/TRY
33.828,24 TL 1,33%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,48%
bnbBNB/TRY
6.226,80 TL 0,37%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,52%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,34%
staked-etherSTETH/TRY
33.767,72 TL 1,72%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,31%
Bağlantıyı kopyala