bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

Grayscale CEO’su, SEC’in Bitcoin ETF Başvuru Kararı için Umutlu

Grayscale CEOsu SECin Bitcoin ETF Başvuru Karari için Umutlu

Varlık yönetimi şirketi Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, Londra merkezli finans gazetesi Financial News tarafından yayımlanan bir habere göre, spot bir Bitcoin borsa yatırım fonu almanın şu anda firmanın “bir numaralı” önceliği olduğunu açıkça belirtti.

Grayscale CEO'su, SEC'in Bitcoin ETF Başvuru Kararı için Umutlu

Grayscale CEO’su, SEC’in Bitcoin ETF Başvuru Kararının Olumlu Olcağını Düşünüyor

Bildiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Fidelity ve SkyBridge gibi büyük oyuncular tarafından öne sürülen bir spot Bitcoin ETF başlatmak için şimdiye kadar birçok teklifi reddetti. SEC, bu red kararlarının sektördeki yatırımcı koruma mekanizmalarının yokluğundan kaynaklandığını ise genel olarak sebepleri arasında gösterdi.

SEC şu anda Grayscale’in kural değişikliği önerisiyle ilgili kamuya açık yorumları kabul ediyor. Şubat ayında Bloomberg’den Eric Balchunas, görüşlerin büyük çoğunluğunun (kabaca yüzde 95) ürüne yeşil ışık yakılmasından yana olduğunu belirtti. Genel fikir birliği, SEC’in vadeli işlemlere dayalı birkaç Bitcoin ETF’sini zaten onayladığı gibi görünüyor, bu nedenle türevler yerine fiziksel Bitcoin’in değerini izleyen bir ürünü onaylamak mantıklı.

Ancak son olarak sözün SEC’e ait olduğunu belirtmekte fayda var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala