Goldman ve Barclays, Kripto Ticaret Platformuna Yatırım Yaptı

goldman ve barclays kripto ticaret platformuna yatirim yapti

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından olan Goldman Sachs Group Inc ve Barclays Plc, milyarder Alan Howard tarafından kurulan kripto para ticaret platformu Elwood Technologies LLP’nin 70 milyon dolarlık finansman turuna katıldı. Goldman Sachs ve Barclays bu katılım sonrasında Elwood Technologies’e yatırım yaptığını açıkladı.

Goldman ve Barclays, Kriptoya Yatırım Yapıyor

Brevan Howard Asset Management LLP’nin kurucu olan Alan Howard tarafından altı yıl önce kurulan kripto para ticaret platformu Elwood Technologies LLP, 70 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıktı. Yatırım turunda şirketin değeri için 500 milyon doların üstünde bir değer biçildi. Elwood Technologies LLP tarafından yapılan açıklamada yatırım turuna katılan şirketler arasında Goldman Sachs Group Inc ve Barclays Plc, Dawn Capital LLP, Commerzbank AG ve Galaxy Digital Holdings bulunuyor.

goldman ve barclays kripto ticaret platformuna yatirim yapti 2

İşletmelerin dijital varlık ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Elwood Technologies LLP’nin CEO’su James Sticland yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Elwood Technologies LLP’nin geleceğine güveniyoruz ve daha geniş kitlesel pazar katılımının sağlanması için yatırım turuna çıkıyoruz.”

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.263,43 TL 0,97%
ethereumETH/TRY
17.713,74 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
16,73 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
3.591,33 TL 1,01%
binance-usdBUSD/TRY
16,73 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
541,12 TL 0,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,02%
Bağlantıyı kopyala