Giving Block, İşten Çıkarma Kararını Açıklayan Son Kripto Şirketi Oldu

giving block isten cikarma kararini aciklayan son kripto sirketi oldu

Kripto bağış platformu olan The Giving Block, zorlu kripto şartlarından etkilenen son şirket oldu. Konu hakkında bilgisi olan kişi tarafından aktarılan bilgilere göre, şirket maliyetlerini düşürmek için çalışan sayısını düşürüyor.

İşten Çıkarmalara Katılan Son Kripto Şirketi Giving Block Oldu

Miami merkezli kripto bağış platformu olan The Giving Block, iş gücünde küçülmeye gitti. Şirket, FTX’in iflas başvurusunda bulunduğu Kasım 2022’den bu yana on kişiyi ya da iş gücünün yaklaşık yüzde 12’sini işten çıkardı. Bir Giving Block sözcüsü, işten çıkarmanın sayısını onayladı.

giving block isten cikarma kararini aciklayan son kripto sirketi oldu 2

Konu hakkında açıklama yapan şirket sözcüsü, “Şu anda pek çok fintech ve kripto şirketi gibi, ekibimizi yeniden yapılandırma süreci içindeyiz. Bu sebeple bazı çalışanlarımızı işten çıkarmak gibi zor bir karar almak durumundayız. Çalışanlarımız ve The Giving Block’un gelecekteki başarısı için en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda yaşanabilecek ek işten çıkarmaların önüne geçmek adına ekibimizi düzenledik ve bütçeler konusunda yeniden çalıştık.” dedi.

Son olarak The Giving Block, 2021 yılında 70 milyon dolarlık kripto bağışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Şirketin geçen yıl 1 milyar dolarlık kripto bağışı yaptığı planlanıyordu ve şirketin sözcüsü açıklamasında geçen senenin yıllık raporunun kısa bir süre içinde yayımlanacağını söyledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.369,41 TL 1,58%
ethereumETH/TRY
30.189,27 TL 0,93%
tetherUSDT/TRY
18,78 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
18,76 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
5.863,40 TL 1,03%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,31 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,04%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 2,12%
Bağlantıyı kopyala