Gary Gensler’den Kripto Para Düzenlemeleri İçin Öneri

gary genslerden kripto para duzenlemeleri icin onerif

Kripto para birimleri hızla benimsenmeye başladığı için birçok ülkede bu alandaki düzenleme çalışmaları ile yakından ilgileniyor. Son olarak SEC Başkanı Gary Gensler de bu konu ile ilgili olarak bir öneride bulundu.

Gary Gensler’den Kripto Para Düzenlemeleri İçin Öneri: Kripto Kural Kitabı

SEC Başkanı Gary Gensler, ABD finansal kurumlarının gözetimlerindeki boşlukları doldurmak için bir kripto kural kitabı önerisinde bulundu.

gary genslerden kripto para duzenlemeleri icin onerifdg 1

Bunun yanında Başkan, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile piyasanın güvenliğini ve şeffaflığını garanti altına almak için resmi bir düzenleyici anlaşmanın oluşturulması konusunda bir mutabakat zaptı üzerinde çalıştığını doğruladı. 

SEC başkanına göre, merkezi bir kripto düzenleme çerçevesi sektörde daha fazla güven oluşturacak. Ayrıca söz konusu bu kitap halkı koruyacak.

SEC Başkanı Gary Gensler konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Çiftten bağımsız olarak tüm ticareti koruyan borsayla ilgili bir kural kitabından bahsediyorum. Menkul kıymet tokenine karşı menkul kıymet tokenine karşı, menkul token tokenine karşı emtia tokenine, emtia tokenine karşı emtia tokenine karşı yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
385.795,93 TL 8,39%
ethereumETH/TRY
30.556,21 TL 9,02%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.112,59 TL 6,73%
binance-usdBUSD/TRY
18,00 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
6,07 TL 10,36%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 12,91%
solanaSOL/TRY
664,83 TL 10,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,22%
Bağlantıyı kopyala