Gamevil, Blockchain Tabanlı Oyun için Harekete Geçti

gamevil blockchain tabanli oyun icin harekete gecti 1

Mobil oyun şirketi Gamevil, Kore’nin dört büyük kripto borsalarından biri olan Coinone’nun büyük bir bölümünü satın aldı. Bu satın alma ile beraber Gamevil, Coinone CEO’su Cha Myung-hoon’dan sonra Coinone’nin ikinci en büyük hissedarı oldu. Ayrıca Coinone, blockchain tabanlı oyun geliştirmeyi planlıyor.

Güney Kore’deki oyun endüstrisine, bilgisayar oyunlarının başlangıcından bu yana büyük bir ilgi var. Aynı zamanda dünyanın beşinci en büyük oyun endüstrisine sahip olan Güney Kore, 2019 itibariyle küresel oyun pazarının yüzde 6 ‘sını oluşturuyor. Bununla birlikte ülkenin oyun endüstrisi aynı yıl içinde 6,4 milyar ABD doları tutarında ticaret fazlası elde etti.

gamevil blockchain tabanli oyun icin harekete gecti

Gamevil, Blockchain Teknolojisini Oyun Altyapısına Dahil Etmek İstiyor

Coinone ile yapılan satış işlemi sonrasında daha güçlü bağlara sahip olan Gamevil, blockchain teknolojisini oyun altyapısına dahil etmek istiyor. Kripto varlık borsası ile blockchain tabanlı oyunlar ve NFT’ler için aktif olarak çalışacak.

K-içerik tabanlı NFT değişimlerinin geliştirilmesi için aslında Gamevil, Güney Kore’de geliştirilen çeşitli içeriklerle bir NFT değişimi geliştirmeyi amaçlayan şirket içinde halihazırda bir görev gücü işletiyor. Gamevil, blockchain teknolojisini kullanmanın Kore ve dünyanın hızla değişen oyun trendleriyle uyumlu olduğunu düşünüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 536.899,49 TL 3,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.479,82 TL 4,97%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.224,16 TL 1,86%
cardano
Cardano (ADA) 19,86 TL 1,19%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 10,29 TL 1,37%
solana
Solana (SOL) 1.467,18 TL 7,59%
polkadot
Polkadot (DOT) 369,64 TL 0,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,02 TL 0,28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,09 TL 1,69%
Copy link
Powered by Social Snap