Futbolu NFT ile Buluşturan Sorare Yatırım Aldı!

sorare 680 milyon dolar yatirim aldi nft portfoyunu buyutecek 2

Futbol ve NFT dünyasını bir araya getiren Fransız startup Sorare, yaptığı duyuruyla finansman turuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bockchain tabanlı futbol oyunu Sorare, Softbank liderliğindeki bir fonlama turundan 680 milyon dolar topladı.

Bu arada Sorare’nin Real Madrid, Liverpool ve Juventus gibi Avrupa’nın en ünlü kulüplerinden bazıları dahil olmak üzere 180 futbol organizasyonuyla ortaklık yapmış olduğunu belirtelim.

Sorare’ye 680 Milyon Dolarlık Yatırım

Finansman turuyla birlikte şirket, yeni spor dallarına doğru genişlemeyi planlıyor. Ayrıca planlar arasında ABD’de bir ofis açmak, daha fazla istihdam sağlamak ve pazarlama kampanyalarına yatırım yapmak da var. İlerleyen dönemde daha fazla ortaklık duyurusu gelmesi de ihtimaller dahilinde.

Bu arada finansman turuna Softbank liderlik etse de yatırımcılar arasında Atomico, Bessemer Ventures, D1 Capital, Eurazeo, IVP ve Liontree de yer alıyor. Benchmark, Accel, Headline ve çeşitli melek yatırımcılar da yine yatırımcılar arasında.

Sorare, platformunda yeni kartlar çıkararak gelir elde ediyor. Oyuncular daha sonrasında bu kartları satın alabiliyor ve koleksiyonlarına ekleyebiliyor. Ayrıca bir takım oyuncular da yönetilebiliyor. Gerçek hayattaki performanslara göre puanlama yapılıyor. Zaman içinde bir kartın değeri artabiliyor ya da azalabiliyor. Bu yüzden oyuncular genellikle diğer oyuncuların kartlarını alıp satıyor. Hatta bunun için açık artırma siteleri de mevcut.

sorare 680 milyon dolar yatirim aldi nft portfoyunu buyutecek kopyasi

Ocak ayından bu yana platformda 150 milyon değerinde kartın işlem gördüğü biliniyor. Şirket, şimdilik oyuncudan oyuncuya işlemlerde kesinti yapmıyor. İşlem hacmi büyük olsa da kullanıcı sayısının artması için daha çok fazla potansiyel var.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sorare kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Julia şunları söyledi:

“Blockchain ve NFT’lerin; futbol kulüpleri, futbolcular ve taraftarların birbirleriyle daha derin bir bağlantı kurmaları için yeni bir yolun kilidini açmak için getirdiği muazzam potansiyeli gördük. Şimdiye kadar gördüğümüz başarı bizi heyecanlandırıyor, ancak bu sadece başlangıç. 

Futbol ve NFT dünyasını buluşturan platform, son aldığı yatırımla birlikte değerini 4.3 milyar dolara çıkarmış oldu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 568.470,44 TL 0,41%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.488,59 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.353,29 TL 0,37%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,19%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,95%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,10%
solana
Solana (SOL) 1.480,21 TL 0,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 387,41 TL 0,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,26%
Copy link
Powered by Social Snap