bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

FTX ve Genesis, iflas davasında anlaştı

FTX yardim paralarini da geri istedi333

Kripto borsası FTX ile kredi şirketi Genesis, iflas davasını çözmek için prensip anlaşmasına vardı. İki şirketin hukuk yetkilileri, iflas mahkemesine uzlaştıklarını bildirdi. Anlaşmanın detayları ise paylaşılmadı.

genesisin iflasi kripto kredilerinde degisime yol acabilir

FTX ile Genesis’ten anlaşma

FTX ile Genesis, iflas davasını çözmek için anlaştıklarını bildirdi. Anlaşmanın prensipte olduğu belirtilirken, daha fazla detay paylaşılmadı. İflas eden her iki şirket, mahkeme gözetimi altında alacaklılar için paralarını geri almak için uğraşıyor.

Anlaşmanın FTX‘in Genesis borçlularına karşı olan talebini çözmesi bekleniyor. Her iki şirketin birbirine yönelik iddiaları ile ilgili önergeler geri çekilecek. Şirketlerin anlaşmayı hızlı bir şekilde uygulamaya almak istediği de belirtildi. İki şirket, mahkemedeki mevcut başvuruların ertelenmesini talep etti. Bu süre içerisinde anlaşmanın nihai aşamaya gelmesi için çalışmaların süreceği kaydedildi.

FTX, Digital Currency Group’a ait olan Genesis‘in kendilerine 4 milyar dolar borcu olduğunu iddia etmişti. Bu ay başlarında mahkemeye yapılan başvuruda miktar 2 milyar dolara çekildi. Genesis, Three Arrows Capital’in iflasının ardından ocak ayında 11. Bölüm iflas koruması için başvuru yapmıştı. Mahkeme dosyalarına göre kripto borç veren, FTX ve bağlı kuruluşlarının 226 milyon dolar borçlu olduğu en büyük teminatsız alacaklısıdır.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala