FTX ve Diğer Kripto Borsaları Spor Anlaşmalarını İptal Ediyor

ftx ve diger kripto borsalari spor anlasmalarini iptal ediyor

Kripto şirketleri, popülerliğini arttırmak amacıyla 2021 yılında spor alanındaki sponsorlukları için milyarlarca dolarlık anlaşmalar yapmışlardı. Kripto para birimlerinde yaşanan düşüşle birlikte kripto şirketleri bu anlaşmaları iptal etmeye başladı.

Küçülmeye Giden Kripto Şirketleri Sponsorlukları İptal Ediyor

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş yatırımcıları ve kripto şirketleri üzmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kripto para birimleri yükselişteyken, şirketler reklam projeleri için spor alanında faaliyet gösteren takımlarla büyük sponsorluk anlaşmaları imzalamıştı. Son dönemde kripto para birimlerinde yaşanan düşüşlerle kripto şirketleri küçülmeye gitti ve sponsorluk anlaşmalarını iptal etmeye başladı.

ftx ve diger kripto borsalari spor anlasmalarini iptal ediyor 2

Mart 2021’de NBA’in başarılı takımlarından birisi olan Miami Heat’in maçlarını oynadığı yerin adını değiştirmek için 135 milyon dolarlık bir anlaşma yapan, kripto para borsası FTX, son haftalarda kripto para birimlerinde yaşanan düşüşle birlikte MLB ekiplerinden Los Angeles Angels’a isim sponsorluğu anlaşması görüşmelerinden çekildi. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre ayrıca NBA’de Washington Wizards ile bir kripto şirketi arasında devam eden sponsorluk anlaşması da kripto para piyasasında yaşanan son olayların ardından iptal edildi. Singapur merkezli kripto para borsası olan Crypto.com, Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers’ın maçlarını oynadığı Los Angeles’taki Staples Center’ın adını değiştirmek için Kasım 2021’de 700 milyon dolarlık ödeme yapmıştı. Yaşanan son olayların ardından 10 Haziran’da Crypto, işgücünün yüzde 5’ini oluşturan 260 çalışanın işine son vermişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.619,85 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
17.607,85 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
3.626,83 TL 0,73%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
5,32 TL 1,46%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,47%
solanaSOL/TRY
549,10 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala