bitcoinBTC/TRY
1.590.337,66 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
90.777,11 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
30,89 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
11.833,70 TL 7,97%
solanaSOL/TRY
3.204,67 TL 3,75%
xrpXRP/TRY
16,84 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
90.772,47 TL 2,15%
usd-coinUSDC/TRY
30,85 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
18,29 TL 3,75%
avalanche-2AVAX/TRY
1.156,23 TL 2,46%

Paylaş

FTX US, Dave Uygulamasına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

ftx us dave uygulamasina 100 milyon dolarlik yatirim yapti

Mobil bankacılık uygulaması Dave, platformda kripto para birimi ödemeleri sağlamak için FTX US ile bir ortaklık yaptığını duyurdu. Ayrıca FTX Ventures’tan 100 milyon dolarlık bir yatırım duyurdu.

Dave Uygulaması FTX Ventures’tan Yatırım Aldı

FTX US ve Dave şu anda Dave’in platformuna dijital varlık ödemelerinin nasıl dahil edileceğini araştırıyor. FTX US, herhangi bir kripto teklifi için özel ortak olarak hizmet edecek. FTX ABD Başkanı Brett Harrison, Dave’in bu konuda uygun olduğuna inanarak, dijital varlıkların yaygın bir şekilde benimsenmesine yardımcı olabilecek şirketlerle uyumlu göründüğünü söyledi. 

ftx us dave uygulamasina 100 milyon dolarlik yatirim yapti 2

Brett Harrison konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Vizyonumuzu paylaşan, benzersiz ve yıkıcı iş modellerine sahip olan ve dijital varlıkların yaygın bir şekilde benimsenmesine yardımcı olabilecek şirketlerle tutarlı bir şekilde uyum sağlamaya çalışıyoruz.

Dave’in CEO’su Jason Wilk de teknoloji hakkındaki görüşlerini dile getirdi:

Blockchain teknolojisinin dünya genelinde finansal oyun alanını düzleştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. FTX US gibi birinci sınıf bir liderle iş birliği yaparak dijital varlık arenasına girme, yeni büyüme fırsatlarını keşfetme ve üye deneyimini geliştirme konumundayız.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala