Fed Başkanının Açıklamaları Sonrası Kriptoda Son Durum

fed açiklamasi

Yılda 8 kez düzenlenen FED FOMC basın açıklamasının 7.’sinde konuşan Fed başkanı Jerome Powell, işsizlik ve enflasyon konularına değindi. Powell’ın açıklamaları sırasında Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ATH tazelerken, Bitcoin (BTC) hareketlendi.

fed-baskaninin-aciklamalari-sonrasi-kriptoda-son-durum

Fed Başkanı Powell’ın Açıklamaları Sırasında Ethereum (ETH) ATH Yaptı

Kripto paralar ve stablecoin’ler üzerine bir süredir Powell tarafından gelecek bir açıklama bekleniyordu. FED FOMC basın açıklamaları sırasında Powel kripto dünyasına değinmese de, kripto dünyasını oldukça etkiledi.

Gün ortalamasında CoinMarketCap verilerine göre 4.518 dolardan fiyatlanan Ethereum (ETH), Fed açıklaması öncesi 4.460 dolar seviyesindeyken açıklama sırasında 4.664 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Devamında Ethereum’ı Solana (SOL) takip etti. Açıklama sırasında SOL yüzde 7 artarak 237 dolara ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırdı.

Bir diğer hareketlilik ise lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) yaşandı. Basın açıklamasının başlamasından kısa bir süre sonra anlık 62.000 bandının altına düşen BTC, hızlı bir şekilde artarak 63.300 dolara ulaştı.

Fed Başkanı Powell Stablecoin ve kripto paralara konusunda ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala