FBI’dan Sahte Kripto İş İlanları Konusunda Uyarı

fbi defi saldirilarina karsi kullanicilari uyardi

Kripto para sektörü bir alanda kendisini göstermeye başlamasının ardından bu alandaki iş ilanları da artış göstermeye başladı. Bu artış beraberinde sahtekarlıklarında önünü açıyor diyebiliriz. FBI da bu yüzden sahte kripto iş ilanları konusunda uyarıda bulundu.

FBI Sahte Kripto İş İlanları Konusunda Uyarıda Yaptı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Federal Soruşturma Bürosu (FBI), vatandaşları son zamanlarda dolaşımda olan yeni bir dolandırıcılık kripto işi ilanı hakkında uyardı. FBI, ABD vatandaşlarının ve yurtdışında yaşayan veya seyahat eden kişilerin işçi kaçakçılığıyla bağlantılı sahte iş ilanlarından haberdar olmaları gerektiğini belirten bir uyarı yayınladı.

fbidan sahte kripto is ilanlari hakkinda uyariRTG

Söz konudu uyarı, kurbanların öncelikle Asya’da hedef alındığını ve onlara teknik destek, çağrı merkezi müşteri hizmetleri ve güzellik salonu teknisyenleri dahil olmak üzere çok çeşitli fırsatlar sunulduğunu söyleyerek devam ediyor. FBI, son yıllarda kripto para dolandırıcılığı ve kriptoyla ilgili olayları içeren çok sayıda davaya karıştı.

FBI konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

FBI mağdurların istekleri dışında alıkonulduğu, sindirildiği ve uluslararası kripto para birimi yatırım dolandırıcılığı planları yapmaya zorlandığı Güneydoğu Asya merkezli dolandırıcılık yerleşkelerinde işgücü kaçakçılığıyla bağlantılı yanlış iş ilanları konusunda uyarıda bulunuyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.669,01 TL 0,74%
ethereumETH/TRY
38.399,65 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.281,88 TL 0,66%
usd-coinUSDC/TRY
20,62 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 0,59%
staked-etherSTETH/TRY
38.358,22 TL 0,33%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 2,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,64%
matic-networkMATIC/TRY
18,48 TL 1,08%
Bağlantıyı kopyala