Euro Bölgesi Şubat 2023 Enflasyon Verisi Açıklandı

euro bolgesi subat 2023 enflasyon verisi aciklandigr

Dün belirttiğimiz üzere Avrupa Merkez Bankası (ECB) da artan enflasyonun ortasında faizi 50 baz puan artış gerçekleştirdi. Bu verinin ardından gözler Euro Bölgesi Şubat ayı enflasyon verisine çevrildi.

Euro bölgesi enflasyon verisi açıkladı. Euro bölgesi Şubat 2023 enflasyon verisi yıllık yüzde 8,5 olarak açıklandı. Aylık oranı ise 0,8 olarak belirlendi. Beklenti 8,5 yönündeydi.

Euro Bölgesi Ocak Enflasyon Verisi: Yüzde 8,5

Euro bölgesi ocak enflasyon verisi yıllık yüzde 8.6 olarak açıklandı. Aylık oranı ise -0.2 olarak belirlenmişti. Euro bölgesi aralık enflasyon verisi yıllık yüzde 9.2 olarak açıklanmıştı. Aylık oranı ise 0.4 olarak belirlenmişti. Euro Bölgesi enflasyon oranı, yıllık 8.6 bazda yüzde olarak açıklandı. Kasım’da yüzde 0,1 ve Aralık’ta yüzde 0,4 oranında düşüş kaydetmesinin ardından ocak ayında da aylık bazda gerileme göstermeye devam etti.

euro bolgesi subat 2023 enflasyon verisi aciklandibghg

Hatırlatmak gerekirse Euro Bölgesi’nde kasımda yüzde 10,1 olan yıllık enflasyon, aralıkta yüzde 9,2’e gerilemişti. Letonya ocakta yıllık yüzde 21,6 enflasyonla bölgede zirvede yer alırken, ikinci sırada yüzde 18,8’lik enflasyonla Estonya yer aldı. Bölgede ocak ayında en düşük yıllık enflasyon ise yüzde 5,8’lik oranlarla İspanya ve Lüksemburg’da görüldü.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.051,09 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
33.599,65 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.199,01 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,59 TL 4,89%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,77%
staked-etherSTETH/TRY
33.731,55 TL 0,92%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,35%
Bağlantıyı kopyala