Ethereum (ETH) Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

ethereum eth yeni bir donum noktasina ulasti

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçiyor. Terra çöküşüyle birlikte düşüşe geçen ve bir türlü toparlanma gösteremeyen piyasada her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bu kez gündem konusu Ethereum (ETH) oldu.

Ethereum 2.0’a Kilitlenen ETH Miktarı 13 Milyonu Aştı

Kripto para analitik firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 13 milyondan fazla Ethereum, ETH 2.0 stake sözleşmesine kilitlendi.

ethereum eth yeni bir donum noktasina ulasti

ETH 2.0 staking, başarılı bir konsensüs oylamasının ardından Kasım 2020’de başlatılmıştı. Ethereum, Solana ve diğer zincirler için gözetimsiz bir staking protokolü olan Lido, stake edilen ETH’nin büyük bir payını (yüzde 31,8) oluşturuyor.

Ethereum, Sepolia ağında birleştirmeyi test ederek geçişe daha da yaklaştı. Bu mevduatlar toplam dolaşımdaki arzın yüzde 10,9’unu temsil ediyor.

Ağ, çok beklenen lansman etkinliğinden önce bir testnet lansmanından geçecek. Beacon Chain ana zincirle birleşir birleşmez Ethereum, Proof-of-Stake‘e geçiş yapacak.

Ethereum’un yıllar önce hisse kanıtı konsensüs algoritmasına geçmesi gerekiyordu, ancak süreç birçok kez gecikme yaşadı. Birleşmenin artık bu yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca yükseltmenin Ethereum’un enerji tüketimini önemli ölçüde düşürmesi bekleniyor.

Son olarak Ethereum’un durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında ETH 1.179,81 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.371,71 TL 6,93%
ethereumETH/TRY
33.832,71 TL 12,10%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.959,77 TL 3,92%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 4,92%
cardanoADA/TRY
9,77 TL 6,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,11%
solanaSOL/TRY
803,94 TL 13,21%
polkadotDOT/TRY
169,79 TL 9,40%
Bağlantıyı kopyala