Elon Musk’tan Yatırımcılara Uyarı

elon musk yapay zeka sirketi kurdu 2

Tesla CEO’su Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Son olarak Elon Musk bu kez yatırımcılara bir uyarıda bulundu. Elon Musk, The Wall Street Journal’ın CEO Konseyi Zirvesi’nde Dogecoin hakkında bir uyarı yayınladı.

Elon Musk Yatırımcılara Uyarılarda Bulundu

The Wall Street Journal’ın Londra’daki CEO Konseyi Zirvesi’nde online olarak katılan Elon Musk, “Kimseye kripto satın almasını veya Dogecoin üzerine bahse girmesini tavsiye etmiyorum” dedi.

Elon Musk’ın bu temkinli tavsiyesi, piyasa üzerindeki özel etkisinin ışığında olabilir. 2018’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Tesla’nın hisse fiyatı hakkında esrarengiz bir şaka yaptığı ve istemeden yüzde 6 oranında artırdığı için 20 milyon dolar ceza ödedi.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Kripto para borsası Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, Tesla, SpaceX ve Twitter’ın patronu olan Elon Musk’ı sosyal medya platformu Twitter’dan takip etmeyi bıraktı. Ayrıca

Musk’ın Twitter’ın ikonik kuş logosunu kısaca Doge meme olarak değiştirme hamlesi, başlangıçta Nisan ayında heyecan uyandırdı ve Dogecoin’in değerini yüzde 8 artırdı. Yine de, karar geçiciydi ve kuş logosu kısa süre sonra eski durumuna getirildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.313,76 TL 3,97%
ethereumETH/TRY
38.339,18 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
21,11 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.859,81 TL 7,62%
usd-coinUSDC/TRY
21,09 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,79 TL 4,68%
staked-etherSTETH/TRY
38.298,70 TL 2,93%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 5,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 7,12%
solanaSOL/TRY
423,39 TL 6,86%
Bağlantıyı kopyala